Dolar 27,4796
%0.11
Euro 28,7716
%-0.06
Altın 1.612,540
%-0.93
Bist-100 8,49
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Karşıyaka’da çevre ve görüntü kirliliğine geçit yok

Karşıyaka’da çevre ve görüntü kirliliğine geçit yok

Karşıyaka Belediyesi, Şemikler Mahallesi’nde hurda toplayıcıları tarafından atık ve eşya biriktirilen alanda, vatandaşların şikayetleri üzerine temizlik çalışması gerçekleştirdi.

  • Ege Postası
  • 02.10.2020 - 10:35

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yapılan çalışmada; Karşıyaka Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol, Zabıta ile Temizlik İşleri Müdürlükleri görev aldı. Çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla düzenlenen uygulama kapsamında; Mavişehir İZBAN çıkışı ile Lamia Karer İlkokulu arasında bulundan bölgedeki atıklar iş makineleri ile temizlenerek Harmandalı’ndaki çöp depolama alanına götürüldü. Ardından da arazi dip bucak ilaçlandı.

MÜCADELE SÜRECEK

Çalışma hakkında bilgi veren Karşıyaka Belediyesi görevlileri, “Hurda toplayıcılarının atık biriktirmesi, kablo yakımı gibi çeşitli faaliyetler dolayısıyla ortaya çıkan çevre ve görüntü kirliliklerinin önüne geçmek için çalışıyoruz. Geçtiğimiz aylarda bu alanın çok yakınında bulunan, hurda toplayıcılarının çadır ve barakalar kurup atık biriktirdiği alanı da tamamen temizleyip kalıcı çözüm sağlamıştık. Bundan sonraki süreçte de kentin ve vatandaşlarımızın huzurunu ve sağlığını korumak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.