Dolar 33,0940
%0.09
Euro 36,2787
%0.22
Altın 2.626,370
%0.46
Bist-100 11.134,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İzmir’den Gazimağusa’ya dayanışma köprüsü

İzmir’den Gazimağusa’ya dayanışma köprüsü

Gazeteci Müslüm Karaaslan, 6 Şubat’ta yaşanan depremde hayatını kaybeden Gazimağusalı 35 yurttaşın anılarını yaşatmak, başarılı öğrenciler yetiştirmek amacıyla kurulan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği ile dayanışma köprüsü kurarak “Son Ay Tutulması” adlı şiir kitabının gelirini derneğe bağışladı. Girne ve Lefkoşa’da gerçekleştirilen imza günlerinin ardından Gazimağusa’da düzenlenen etkinliğe depremde hayatı kaybedenlerin aileleri ve yakınları da katıldı.

  • Ege Postası
  • 25.04.2023 - 10:58
  • Güncelleme: 25.04.2023 - 11:19

Gazeteci Müslüm Karaaslan Gazimağusa Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen imza gününe katıldı. Etkinlik öncesi Gazimağusa Belediye Başkanı Dr.Süleyman Uluçay’ı makamında ziyaret eden Karaaslan, depremde akrabalarını ve yakınlarını kaybeden Uluçay’a başsağlığı dileğinde bulundu. Ziyarette Karaaslan, gazetecilerin kamuoyunu aydınlatma, bilgilendirme, bilinçlendirme görevlerinin dışında da sosyal sorumluluklarının olduğunu ve bu anlayışla hareket ettiğini belirterek “Nerede bir can ölse, oralı olur yüreğim” diyen Ahmed Arif’in dizelerini hatırlatarak, “Hele hele bu canlar çocuklarsa, bir başka yanar yüreğim” değerlendirmesinde bulundu. Kurumsal kimliğini tamamlayarak faaliyetlerine başlayan ve acılı ailelerin kurduğu Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin okul yaptırmak için çalışmalara başlamasının memnuniyet verici olduğunu belirten Karaaslan, “okulun inşaatında bir tuğla kadar bile katkım olacaksa ne mutlu bana” dedi. 

Dayanışma köprüsünü büyüteceğiz

Karaaslan, “Farkındalık yaratabilmek, kamuoyu oluşturabilmek ve derneğin daha geniş kitlelere duyurulması yönünde çalışmalar başlattım. Şiir kitabımı sosyal projeye dönüştürerek kitabın tüm gelirini Kıbrıs’ta gerçekleştirdiğim 3 imza günüyle derneğe bağışladım. Bundan sonra da çalışmaların, desteğim sürecek. Önümüzdeki günlerde İzmirli gazeteci, şair ve yazarlardan oluşan bir ekiple Gazimağusa’da daha kapsamlı bir etkinlik yapmayı planlıyoruz ve gönüllü katılacak olan arkadaşlarımın kitaplarının gelirlerini de derneğe bağışlayacağız” dedi.

Gazimağusa Belediye Başkanı Dr.Süleyman Uluçay da Karaaslan’ın ziyaretinden ve gerçekleştirdiği imza gününden dolayı mutlu olduğunu belirterek dayanışmaya ortak olduğu için Karaaslan’a teşekkür etti.

Hayatımın en zor imzasını attım

Ziyaretin ardından Mağusa Kaleiçi’ndeki Bandabuliya’da imza etkinliği gerçekleştirildi. Depremde “Asya” adındaki kız çocuğunu yitiren acılı bir baba kitabını imzalatırken Karaaslan’dan kitabı kızının adına imzalamasını rica etti. Acılı babanın bu talebi karşısında oldukça zorlanan ve hüzünlenen Karaaslan, “Hayatımın en zor imzasını atıyorum” diyerek kitabı imzaladı.

Gazeteci Karaaslan ayrıca, Türkiye’den de duyarlı vatandaşların derneğe bağış yapmasını istedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.