Dolar 32,5978
%0.26
Euro 34,7939
%0.38
Altın 2.441,170
%0.34
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İzmir'in yeni çöp tesisi için ÇED süreci başladı!

İzmir'in yeni çöp tesisi için ÇED süreci başladı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bergama'da yapmayı planladığı katı atık çöp tesisi için Bakanlık ÇED sürecinin başladığını açıkladı. İzmir Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılacak projenin maliyeti ise 86 milyon TL.

  • Ege Postası
  • 07.03.2023 - 20:03
  • Güncelleme: 07.03.2023 - 20:33

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Harmandalı çöp tesisinin yükünü hafifletmek amacıyla Bergama'da yeni bir katı atık tesisi için start vermişti. Bergama'nın Kaşıkçı Mahallesi mevkiinde yapılması öngörülen tesisi için ÇED süreci başlatıldı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İzmir il Bergama ilce Kaşıkçı Mahallesi mevkiinde İZMİR DOĞU STAR ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan Bergama Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi (Atıktan Türetilmiş Yakıt Hazırlama Tesisi ve II. Sınıf Düzenli Depolama Tesisi (Lot-3)) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler İZMİR Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur" ifadelerine yer verildi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.