Dolar 32,5946
%0.37
Euro 34,7901
%0.17
Altın 2.495,120
%0.43
Bist-100 9.444,00
%-0.85

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İzmir'deki o sağlık kuruluşunun faaliyetleri durduruldu

İzmir'deki o sağlık kuruluşunun faaliyetleri durduruldu

Obezite tedavisi amacıyla mide botoksu yaptıran kişilerin şikayetleri sonrası Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul ve İzmir'de iki merkezin ilgili faaliyetlerinin askıya alındığı ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığı duyurdu.

  • Ege Postası
  • 12.03.2023 - 09:24
  • Güncelleme: 12.03.2023 - 20:03

Sağlık Bakanlığı, obezite tedavisi amacıyla mide botoksu yaptırdıktan sonra yan etki nedeniyle farklı hastanelere başvuran vatandaşların şikayetleri üzerine harekete geçti.  Yapılan denetimler sonucunda İstanbul ve İzmir'de iki merkezin ilgili faaliyetlerinin askıya alındığı ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığı aktarıldı. Alınan kararı Sağlık Bakanı Fahretin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

"ACİL DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR"

Bakan Koca'nın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Obezite tedavisi amacıyla mide botoksu yaptırdıktan sonra yan etki nedeniyle farklı hastanelere başvuran hastaların olduğu bildirilmiştir. Bunun üzerine İstanbul Sağlık Müdürlüğü ve İzmir Sağlık Müdürlüğünün ilgili birimlerince bu tedavinin uygulandığı merkezlere olağan dışı acil denetimler gerçekleştirilmiştir.

"ÜRÜNLERE EL KONULDU"

Bu denetimlerde, İstanbul'da faaliyette bulunan Özel GSM Gisbir Sağlık Merkezi Hastanesi ile İzmir'de faaliyette bulunan Özel Batı Anadolu Tıp Merkezinde bu hastalara müdahale edildiği tespit edilmiş ve tedavide kullanılan ürünlere el konarak incelemeye alınmıştır.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yapılan değerlendirmede ilgili ürüne ait serinin ithalat onaylı olduğu ancak mide botoksu işleminde kullanılmasının endikasyon dışı olarak değerlendirildiği bildirilmiştir.

"ASKIYA ALINDI"

Her iki sağlık kuruluşunun ilgili birimlerinin faaliyeti askıya alınmış ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır. Konu Bakanlığımız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Etkilenen hastalarımıza gerekli tedaviler uygulanmış olup takipleri yapılmaktadır." (TGRT HABER)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.