Dolar 32,8415
%1.04
Euro 35,2815
%0.87
Altın 2.488,450
%2.3
Bist-100 10.740,00
%2.57

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İsrail ile ABD basını karşı karşıya

İsrail ile ABD basını karşı karşıya

İsrail ile ABD basınının önde gelen yayın kuruluşları Gazze'de çalıştırdıkları sözleşmeli muhabirleri nedeniyle karşı karşıya geldi. İsrail yanlısı sivil toplum kuruluşları, Hamas'la bağlantılı isimlerin Batı medyasına hizmet verdiğini söyledi, bu kişilerin 7 Ekim baskınını önceden bildiğini iddia etti.

  • Ege Postası
  • 13.11.2023 - 08:55
  • Güncelleme: 13.11.2023 - 09:16
İsrail'in Gazze'ye saldırıları 38. güne girerken, uluslararası medya kuruluşları da zor günler geçiriyor. 

Aralarında AP, CNN ve New York Times'ın da olduğu uluslararası haber kuruluşlarına muhabirlik yapan Hassan Eslaiah ve Yousef Masoud'un Hamas'la bağlantılı olduğu öne sürüldü. Eslaiah, 7 Ekim'de İsrail - Gazze sınırında yaşananlara dair ilk fotoğraflı kanıtları sağlayan isimdi.

Eslaiah'ın Hamas lideri Yahya Sinwar ile fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı. CNN dahil bir dizi medya kuruluşu Eslaiah ile sözleşmelerini sonlandırdı. Basın kuruluşları, fotomuhabirin Hamas'la bağını daha önce bilmediklerini kaydetti. Ancak bunun sahadan gelen fotoğrafların gerçekliği veya güvenilirliğini azaltmadığına vurgu yapıldı.

New York Times gazetesi ise gazeteci Yusuf Mesud'u savundu. Çatışma bölgesindeki muhabirlerin hayatlarını riske atarak görev yaptıklarına dikkat çeken gazete yönetimi, bölgedeki gazetecilerin saldırıyı önceden bildikleri iddiasını reddetti.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.