Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İZSU’dan Tire’deki o iddialara yalanlama!

İZSU’dan Tire’deki o iddialara yalanlama!

İZSU Genel Müdürlüğü, “Şehit babasına İZSU’dan eziyet” başlığıyla yayınlanan Tire’de bir şehit babasının evine su bağlanmadığı yönündeki haberleri yalanladı. Konuyla ilgili yayınlanan yazılı açıklamada, söz konusu şehit babasının evine su bağlantısının yapıldığı ve hattın açık olduğu bilgisine yer verildi.

  • Ege Postası
  • 07.10.2021 - 14:22

EGEPOSTASI - Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde 2017 yılında PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir'in babası imam İbrahim Taşdemir'in Tire Halkapınar köyündeki tapulu evine İZSU tarafından yetki alanlarının dışında olduğu gerekçesiyle su bağlanmadığı haberleri kamuoyunda büyük tartışmalara neden olmuştu.

İZSU Genel Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şehit babasının evine su bağlanmadığı iddiaları kesin bir dille reddedildi. Açıklamada bağlantı istenen ev ile köy arasında büyük bir mesafe bulunmasına rağmen hattın döşendiği ve sayaç ile su bağlandığına yer verildi. 

İZSU’nun açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Bir yayın kuruluşu tarafından “Şehit babasına İZSU’dan eziyet” başlığıyla yayımlanan haber yanlış ve gerçek dışı bilgi ve iddialar içermektedir.

Şehitlik gibi yüce bir kavramı suistimal ederek ve gerçek durumu çarpıtarak sunulan haberde İZSU’nun şehit babasının evine su bağlamadığı iddia edilmektedir.

Oysa Tire Halkapınar Mahallesi’nde kayıtlı adres için Esra Taşdemir tarafından 18.11.2019 tarihinde ilk abonelik başvurusu yapılmış, bağlantı istenen ev ile köy arasında 1.900 metre mesafe bulunmasına ve söz konusu hattın özel mülkiyetlerden geçmesine rağmen Tire Belediyesi’nin de desteğiyle istenen hat döşenmiş ve 26.01.2020 tarihinde sayaç ve su bağlanmıştır.

Kısacası, rahmetle andığımız şehidimizin ailesine olan minnet duygularımız çerçevesinde emsali olmayan özel bir uygulamayla, pozitif ayrımcılık yapılarak bahsi geçen eve su bağlantısı yapılmıştır ve hattı açık durumdadır."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.