Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İYİ Partili Hüseyin Örs, yoğun bakımdan çıktı

İYİ Partili Hüseyin Örs, yoğun bakımdan çıktı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, TBMM Genel Kurulu’nda çıkan tartışmada AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın yumruğu ile yaralanan ve fenalaşarak hastaneye kaldırılan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün yoğun bakımdan çıktığını duyurdu. Zorlu, Örs ile birlikte hastanede çektirdiği fotoğrafı; “Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs az önce yoğun bakımdan çıktı. Tedavisi bugün burada devam edecek. Bilinmelidir ki böylesi saldırılar aslında Türk milletinin iradesine ve demokrasimize yapılmaktadır” notuyla sosyal medya hesabında paylaştı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Uysal, “Maalesef dün Meclis’te üzücü bir hadise yaşandı. Sözü olan herkesin eşit olduğu bir zeminde maalesef sözü bitenler, bu tür bir olaya sebebiyet verdiler” dedi.

  • Ege Postası
  • 07.12.2022 - 12:55

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün TBMM Genel Kurulu’nda çıkan tartışmada AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın yumruğu ile yaralanan ve fenalaşarak hastaneye kaldırılan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ü bugün hastanede ziyaret etti. Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Örs’ün yoğun bakımdan çıktığını duyurdu. Zorlu, Hüseyin Örs ile çektirdiği fotoğrafı şu notla paylaştı:

“Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs az önce yoğun bakımdan çıktı. Tedavisi bugün burada devam edecek. Bilinmelidir ki böylesi saldırılar aslında Türk Milletinin iradesine ve demokrasimize yapılmaktadır. İYİ Parti olarak ülkemizi bu anlayıştan çıkarmaya ve kurtarmaya kararlıyız!”

GÜLTEKİN UYSAL, İYİ PARTİLİ ÖRS'Ü ZİYARET ETTİ: “MAALESEF SÖZÜ BİTENLER, BU TÜR BİR OLAYA SEBEBİYET VERDİLER”

Öte yandan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, TBMM Genel Kurulu’nda çıkan tartışmada AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın yumruğuyla yaralanan ve fenalaşarak hastaneye kaldırılan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi’nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Uysal, şöyle konuştu:

“Maalesef dün Meclis’te üzücü bir hadise yaşandı. Milletin gözünün, projektörlerinin olduğu bir zeminde, sözü olan herkesin eşit olduğu bir zeminde maalesef sözü bitenler, bu tür bir olaya sebebiyet verdiler. Ben öncelikle değerli milletvekilimiz Hüseyin Örs hocamıza geçmiş olsun dileğimizi paylaştık. Hem ziyaret ettik hem bilgi aldık.

Tabii umarım bu, düşünmeye sevk eder. Bu tür hadiselerin hele hele içine girdiğimiz iklim dolayısıyla her geçen gün gerginliğin arttığı, ülkeyi yönetenlerin de bilerek ve isteyerek siyaseti gerdiği bu kutuplaşma ikliminde; Türkiye dışarıdan, içeriden operasyona açık hale getirebilecek bir zemin oluşuyor. Endişemiz budur.

 O açıdan sevincimiz, geçmiş kalp rahatsızlığı da var Hüseyin hocanın herhangi bir olumsuz seyir izlememiş olması bizim açımızdan sevindirici ama bunu da olmamış gibi varsayamayız. Meclis, büyük bir olgunlukla bütün gruplar, bu hadiseyle ilgili ortak bir tavır geliştirdi. Bu da emsal olmaması açısından, bir değer yargısı üretmek açısından çok önemli bir tavırdı topyekûn Meclis’e. Zaman zaman bu tür hadiselerde ‘Benim adamım yaparsa kabulümdür’ anlayışı geçerli oluyor. Bunu hiçbir şekilde kabul edemeyiz. İnşallah böyle bir hadise tekrarlanmaz.

Kendisini ziyaret ettik. Dün tedbiren yoğun bakıma almışlardı. Bugün, servise çıkarmışlar. Şu anda iyi görünüyor. Ama belli bir süre tıbbi takipte bulunacaklar.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.