Dolar 32,5111
%0.03
Euro 34,6078
%-0.24
Altın 2.442,050
%-2.3
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İYİ Parti Foça İlçe Başkanı Mehmet Amaç oldu!

İYİ Parti Foça İlçe Başkanı Mehmet Amaç oldu!

İzmir’in Foça İlçesi İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Amaç oldu. Parti genel merkezinin tebliğinin ardından Amaç başkanlığındaki yeni yönetim görevi devraldı.

  • Ege Postası
  • 27.11.2023 - 11:20
  • Güncelleme: 27.11.2023 - 11:24

İYİ Parti Foça eski Başkanı Bilgin Şahin yerel seçimlerde aday olma isteği nedeniyle görevinden istifa etti.  İlçe teşkilatının önerisi, İl Başkanlığı ve İYİ Parti Genel Merkezinin onayıyla göreve Emekli Deniz Astsubayı Mehmet Amaç  getirildi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi zor ama onurlu bir görevi üstlendiğini belirten Mehmet Amaç  ilçenin iyi yönetilmesi ve layık olduğu hizmetleri alabilmesi için siyasete girdiğini, gelinen aşamada tevdi edilen görevi en iyi şekilde yapmak üzere yoğun bir çalışma temposu içine girdiklerini söyledi.  

FOÇA HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLMELİDİR

Mehmet Amaç: “ İyi Parti teşkilatına üye olduktan sonra ilçe yönetiminde sivil toplum kuruluşlarından sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundum. Eski İlçe Başkanımız siyasi hayatına seçime girerek  yeni bir konumda devam etme isteği ile istifa etti. Arkadaşlarımın önerisi , il başkanlığımızın takdiri ve genel merkezimizin onayı ile  Foça İYİ Parti İlçe başkanlığı görevine getirildim. 2006 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olduktan sonra her zaman güzel Foça'mızın iyi yönetilmesi için yerel siyasetin içinde oldum.  Yerel seçim çalışmalarının hız kazandığı şu günlerde partimizin bayrağını Foça'da en üst seviyelere taşımak en büyük amacımızdır.  Önceliğimiz Ege'nin ve İzmir’in incisi Foça'nın hak ettiği şekilde yönetilmesidir. Bunun için de üstümüze düşen her göreve hazırız. Bu anlamda yerel seçimleri hazırlanan tüm siyasi parti mensuplarına tek amaçlarının Foça olmasını temenni eder İYİ olanın kazanmasını dilerim. “dedi.

Mehmet Amaç Özgeçmişi:

1965 yılında Manisa ilinin Akhisar ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Akhisar’da  yaptı. 1983 yılında Deniz Astsubayı olarak göreve başladı. Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümü mezunu Mehmet Amaç, 1990 yılında Sınıf Öğretmeni Nihal Yıldırım ile evlendi. Yurtiçi ve dışında çeşitli görevler ifa ettikten sonra  24 yıl görev yaptığı Deniz Kuvvetlerindeki mesleğinden  2006 yılında kendi isteğiyle  emekli oldu. Amaç,   evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.