Dolar 32,8243
%0.01
Euro 35,1687
%0.08
Altın 2.452,650
%0.08
Bist-100 10.771,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Hakkari'de 3 günlük yürüyüş başladı

Hakkari'de 3 günlük yürüyüş başladı

DEM Parti, Hakkari'de görevden alınan belediye başkanına kayyım atanmasını protesto etmek için düzenlediği 3 günlük demokrasi mitingi yürüyüşüne başladı. Yol boyunca düğün ekibiyle karşılaşan heyet, halaylar eşliğinde mücadelelerini sürdürüyor.

  • Ege Postası
  • 11.06.2024 - 12:22
  • Güncelleme: 11.06.2024 - 12:26

DEM Parti kayyıma karşı yapılacak 13 Haziranda düzenleyeceği miting öncesi yürüyüş dün başladı.

Hakkari'de DEM Partili belediye başkanının görevden alınıp yerine kayyım atanmasını protesto etmek için dün Şemdinli'den başlayan 3 günlük demokrasi mitingi yürüyüşü Hakkari merkezde son bulacak.

DEM Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç yürüyüş esnasında açıklamalarda bulunup, 'mücadelemize devam edeceğiz' vurgusu yaptı.

Oluç, "Bu iktidar kayyım seven bir iktidardır. Sekiz yıldan bu yana kayyım atamalarını sürdürüyor. Her kayyım ataması halkın iradesinin gaspı anlamına geliyor. Hırsızlık anlamına geliyor. Siyasi hırsızlık, yolsuzluk anlamına geliyor. Asla kabullenmeyeceğiz. Bu irada gaspı karşısında her yerde mücadelemizi mutlaka kararlı bir şekilde sürdüreceğiz." diye konuştu.

Yol güzergahında bulunan belde, köy ve yerleşim yerlerinde halk ile buluşulacak olan heyet yolda bir düğün ekibine denk geldi yürüyüşünü halaylar çekerek devam ettirdi.

AK PARTİLİ VEKİL KAYYIMI SAVUNDU

Kayyım atanmasına karşı birçok ilde nöbet eylemleri sürüyor. 14 Haziran'da ise Mersin'de gerçekleşecek kayyım protestosunun öncesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında tartışma çıktı.

DEM Partili meclis üyeleri diğer partileri kayyım kararına tepki göstermemekle eleştirirken AK Parti meclis üyesi Mustafa Turan ise kayyım uygulamasını savundu.

Turan, DEM Parti dışında başka bir partiye kayyım atanmış mı diye sorunca Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili CHP'li Ali Uyan 'antidemokratik uygulamaları hiçbir zaman kabul etmiyoruz' diyerek 'başka partilere kayyım atanmadı diye durumu meşru mu göreceğiz' dedi. (HALK TV)

 

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.