Dolar 33,0106
%-0.2
Euro 35,9736
%-0.51
Altın 2.547,900
%-2.04
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Görme engelli Semiha'nın mezuniyet sevinci

Görme engelli Semiha'nın mezuniyet sevinci

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen törende görme engelli 23 yaşındaki Semiha Erol mezuniyet sevinci yaşadı.

  • Ege Postası
  • 13.06.2024 - 15:55
  • Güncelleme: 13.06.2024 - 16:33

AKÜ Bolvadin Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet töreni düzenlendi. Birçok öğrencinin mezuniyet coşkusunu yaşadığı törende doğuştan görme engelli Semiha Erol da Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü'nden mezun oldu. Braille alfabesiyle notlar tutan, dersler sırasında aldığı ses kayıtlarını dinleyen ve arkadaşlarının okuduğu notlarla sınavlara hazırlanan Semiha Erol, mezun olmanın mutluluğunu yaşadı. Semiha Erol, "Tabii ki zorlukları vardı. Benim için çok zorlu bir süreç. Görenler kadar rahat hareket edemiyoruz ama ona rağmen ben her şeyin üstesinden gelerek mezun oldum" dedi. Kızının mezuniyetinde gözyaşlarını tutamayan Hatice Erol da "Çok duygulu bir an. Hiç kimse 'engelliyim' deyip pes etmesin. Ne mutlu benim kızıma. Ne mutlu ki ben onun annesiyim, çok duygulu bir an" diye konuştu.

MEZUNİYET TÖRENİNDE EVLİLİK TEKLİFİ

Aynı tören bir de evlilik teklifine sahne oldu. Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü'nden mezun olan Ali Sarak, aynı bölümden kız arkadaşı Hatice Baydar'a sahnede evlilik teklif etti. Mezuniyet töreni sonrası Hatice Baydar'ı sahneye davet eden Ali Sarak dizlerinin üzerine çöktü ve cebinden çıkardığı yüzükle evlilik teklif etti. Hatice Baydar'ın teklifi kabul etmesinin ardından arkadaşları ve törene katılanlar genç çifti alkışladı. Mezuniyet töreninde başarılı öğrencilere plaket verilirken, kep fırlatan mezunlar törenin ardından oyun havası eşliğinde eğlendi. (DHA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.