Dolar 31,3757
%0.46
Euro 34,0458
%0.53
Altın 2.101,700
%2.38
Bist-100 9,10
%-1.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Erdoğan'ın mitinginde “Sinan için adalet” sloganı atıldı

Erdoğan'ın mitinginde “Sinan için adalet” sloganı atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’da, muhalefetin kurulmasına ilişkin kanun teklifinin TBMM’deki görüşmeleri sırasında karşı çıktığı Uludağ Alan Başkanlığı ile ilgili “Şimdi size bir müjde vereyim. Uludağ Alan Başkanlığı’nı kurarak ülkemizin bu önemli tabiat ve turizm merkezinin hak ettiği ihtimamla korunmasını, değerlendirilmesini sağladık” dedi. Erdoğan’ın dinleyenler vatandaşlar arasında, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı “Sinan Ateş” adının yazılı olduğu atkılar açıldı. Bazı vatandaşlar, “Sinan için adalet” sloganı attı.

  • Ege Postası
  • 21.01.2023 - 17:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Gemlik Büyükkumla Barajı, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Hizmet Binası, Dağyenice Doğal Yaşam Turizm Kompleksi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan burada özetle şöyle konuştu:

“EĞER BU BARAJLARINIZ OLMAZSA KURAKLIK İLE MÜCADELE EDEMEZSİNİZ”

“Biliyorum ki 2023 Bursa’da farklı bir coşkuya, farklı bir heyecana vesile olacak. Osmanlı’yı beylikten cihan devletine taşıyan Bursa’nın, Türkiye Yüzyılı’nın da lokomotif şehri olmaya hazırlandığını görüyorum… Malum, kuraklık var. Soruyorlar, çare ne? İşte bizim de yaptığımız gibi, baraj, baraj, baraj. Eğer bu barajlarınız olmazsa kuraklık ile mücadele edemezsiniz. Son 20 yılda Bursa'ya toplamda 80 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Ulaştırmada Bursa’nın bölünmüş yol uzunluğunu 601 kilometreye çıkardık.

Tarım ve ormanda Bursa’ya 22 baraj, 2 içme suyu tesisi, 45 sulama tesisi, 4 arazi toplulaştırma, 20 taşkın koruma tesisi, 17 gölet, 6 yeraltı depolama tesisi ve 12 hidroelektrik santral tesisi inşa ettik. Toplam 152 bin dekar alanın sulanmasını sağlayacak 6 barajın inşası sürüyor. Yaptığımız sulama projeleriyle Bursa’da 561 bin dekar zirai alanı sulamaya açtık. Bursalı çiftçilerimize 2,3 milyar lira tutarın tarımsal destek verdik.

“ULUDAĞ ALAN BAŞKANLIĞI’NI KURARAK ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ TABİAT VE TURİZM MERKEZİNİN KORUNMASINI SAĞLADIK”

Enerjide ilimizdeki doğalgaz abone sayısını 1 milyon 30 binin üzerine çıkardık. Şimdi size bir müjde vereyim. Uludağ Alan Başkanlığı’nı kurarak ülkemizin bu önemli tabiat ve turizm merkezinin hak ettiği ihtimamla korunmasını, değerlendirilmesini sağladık.”

"SİNAN İÇİN ADALET"

Erdoğan’ın dinleyen kalabalık içinde, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in adının yazılı olduğu atkıları açtı. Atkıları, Erdoğan’ın konuştuğu sahneye doğru tutan vatandaşlar; “Sinan için adalet” ve “Duyun sesimizi artık” diye bağırdı. Bazı pankartların toplanmaya çalışıldığı görüldü.

TAPULU ARAZİLERİNE EL KONULAN HÜRRİYET KÖYLÜLERİ DE ERDOĞAN'IN MİTİNGİNE ALINMADI

Karacabey Belediyesi tarafından tapulu arazilerine el konulan Hürriyet Köyü sakinleri, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'da Gökdere Meydanı'nda yaptığı mitinge katılmak istedi. Pankartlarındaki yazıları gerekçe gösterilerek miting alanına alınmayan köylüler, Fomara Meydanı'nda açıklama yaptı.

Hürriyet Köyü Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Bayram Efe bugün Cumhurbaşkanı’nı karşılamaya geldiklerini, sorunu çözerse Cumhurbaşkanı’nın çözeceğini dile getiren pankartlar taşıdıklarını ancak miting alanına alınmadıklarını söyledi.

Efe, "Cumhurbaşkanımız kesinlikle bu sorunu çözecektir fakat il yönetimi yavaş, ağır ve hantal kalmaktadır. Buradan tekrar il yönetimine sesleniyoruz; Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu talimata uyulmasını, Belediye Başkanı Ali Özkan'ın 'bu köylülerin buralarda hakları yoktur, tarımla uğraşmayan kitlelerdir' gibi saçma sapan açıklamalarını kınıyoruz çünkü biz 201 hane çocukları ve torunlarıyız" dedi.

"BİZİ MİTİNG ALANINA ALMADILAR"

Efe sözlerini şöyle sürdürdü:

"Karacabey ilçe Başkanı sayın Ali Özkan, Hürriyet köylüsünün kendisinden memnun olduğunu söylemektedir. Yalan söylemektedir. Bizler o köyün sahipleri ve çocuklarıyız. Sayın Ali Özkan, Cumhurbaşkanı’na isyan etmektedir. Cumhurbaşkanı kararını dinlemeyen, Valilik kararını dinlemeyen, mahkeme kararını dinlemeyen sayın Ali Özkan’a tekrar sesleniyoruz; yasaları kendi lehine çekip buraları satman doğru değildir. Madem yasalara uyuyorsun o zaman Valilik kararına da uy. Valilik muvafakat verilirse topraklarımızı Hürriyet köylülerine geri vereceğini söyledi. Sayın Özkan, Valiliğe de Cumhurbaşkanı’na da karşı geliyorsun.”

Bir vatandaş, “Hürriyet Köyü Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneğiyiz, biz mitinge geldik. Cumhurbaşkanımıza ‘hoş geldin’e. Biz Ankara’da Cumhurbaşkanımıza derdimizi anlattık ama şu kartlarla bizi mitinge almadılar. Ali Özkan’ı, Karacabey Belediyesi’ni vicdana çağırıyorum" dedi.

Bir başka vatandaş ise “Miting alanına alınmadık ama hakkımızı alacağız, tarlalarımızı alacağız. Hakkımızı bırakmayacağız” diye konuştu.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.