Dolar 32,5111
%0.03
Euro 34,6078
%-0.24
Altın 2.442,050
%-2.3
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Erdoğan'dan teşkilatlara seçim talimatı; Seçime kadar...

Erdoğan'dan teşkilatlara seçim talimatı; Seçime kadar...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Amacımız, sandık görevlilerimizle, AK Parti ailesinin tüm fertleriyle İstanbul’un 4,5 milyon hanesinin, 16 milyon İstanbullunun istisnasız hepsine ulaşmaktır. Aynı çalışmayı 81 vilayetimizin tamamında gerçekleştireceğiz... Geçtiğimiz hafta, sadece bir günde İstanbul'un 39 ilçesinde 200 bin haneyi ziyaret ederek bu doğrultuda ilk adımı başarıyla attık. Seçime kadar her haneyi en az iki, hatta çok daha fazla ziyaret ederek sahada en küçük bir boşluk bırakmayacağız. Bu programın ilk turunu ocak ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

  • Ege Postası
  • 27.11.2022 - 22:14

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın bugün Galatasaray NEF Stadyumu’nda düzenlediği ‘İstanbul’un Sözü: Birlik, İrade ve Zafer programında konuştu. Erdoğan, sahneye Kıraç’ın ‘Endamın Yeter’ şarkısı eşliğinde çıktı. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“2023'E KADAR İSTANBUL'DA DOKUNMADIK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ”

“İstanbul il teşkilatımız, önce ‘Yüz Yüze 100 Gün’ diyerek şehrimizi kucakladı. Türkiye Yüzyılı vizyonu için ‘İstanbul hazır’ diyerek çalışmalarını daha da hızlandırdı. İnşallah tempomuzu sürekli artırarak 2023'e kadar İstanbul'da dokunmadık gönül bırakmayacağız. Bugün burada, İstanbul’daki 32 bine yakın sandıkta görev alacak 96 bin AK Parti sevdalısıyla bir aradayız. Amacımız, sandık görevlilerimizle, AK Parti ailesinin tüm fertleriyle İstanbul’un 4,5 milyon hanesinin, 16 milyon İstanbullunun istisnasız hepsine ulaşmaktır. Aynı çalışmayı 81 vilayetimizin tamamında gerçekleştireceğiz.

“BİZ KURU VAAT YAPMIYORUZ”

Türkiye’nin altyapısını biz değiştirdik, üstyapısını da biz inşa edeceğiz. Biz, kuru vaat yapmıyoruz, kurusıkı atmıyoruz. İcraat, icraat, icraat. Türkiye’yi yeni yüzyılına biz hazırlıyoruz. 2023 için birlik, irade, zafer sözü veren İstanbul, her alanda yaptığı gibi bu hususta da Türkiye’nin lokomotifliğini yürütecektir.

“SEÇİME KADAR HER HANEYİ EN AZ İKİ, HATTA ÇOK DAHA FAZLA ZİYARET EDEREK SAHADA EN KÜÇÜK BİR BOŞLUK BIRAKMAYACAĞIZ”

Geçtiğimiz hafta, sadece bir günde İstanbul’un 39 ilçesinde 200 bin haneyi ziyaret ederek bu doğrultuda ilk adımı başarıyla attık. Seçime kadar her haneyi en az iki, hatta çok daha fazla ziyaret ederek sahada en küçük bir boşluk bırakmayacağız. Bu programın ilk turunu ocak ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Birileri Yuvarlak Masa’nın etrafında dönedursun biz, sahayı emekle, kalple, azimle, fedakarlıkla ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız. Yalan ve iftira siyasetinin üzerimizde oluşturduğu girdaba asla boyun eğmeden yolumuza devam edeceğiz. Hep söylediğimiz gibi; AK Parti, milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da sahibi de taşıyıcısı da daha da güçlendirecek olanı da bizatihi milletimizin ta kendisidir.

“CUMHURİYET’İMİZİN İLK 100 YILININ SON İMTİHANI 2023’Ü ALNIMIZIN AKIYLA VERMEYE HAZIR MIYIZ”

Cumhuriyet’imizin ilk 100 yılının son imtihanı 2023’ü alnımızın akıyla vermeye hazır mıyız? Cumhuriyet’imizin yeni asrında dünyada Türkiye Yüzyılı’nı yükseltmeye hazır mıyız? Milletimizle bin yıllık hesabını görmeye çalışanların heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız? Hane hane, sokak sokak, sandık sandık Türkiye Yüzyılı’na taşımaya hazır mıyız? Bizler, birbirine kenetlenmiş parmaklar, bir duvarı oluşturan tuğlalar gibi saflarımızı sıkı tuttukça önümüze hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar, vız gelir.

“FİNANSTAN TERÖRE HER ARACI KULLANAN KÜRESEL BARONLARA, EMPERYALİST ÇETELERE EYVALLAH ETMEYECEĞİZ”

Başlattığımız demokrasi ve kalkınma hamlesini adım adım ileriye taşıyarak ülkemizin üzerinden vesayetin gölgesini nasıl kaldırdıysak; yoklukları, sefaleti, geri kalmışlığı nasıl tarihe gömdüysek, içeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak, terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak, felaket senaryolarını nasıl boşa çıkardıysak, inşallah 2023'le ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız, çöpe. İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda finanstan teröre her aracı kullanan küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden, hepsinden önemlisi milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da başarıyla tamamlayacağız. Bu hedefe ulaşmak için Cumhur İttifakı çatısı altında gece gündüz çalışacağız.

“HER BİR ÜYEMİZİ, PARTİMİZE YENİ BİR ÜYE KAZANDIRMASI İÇİN TEŞVİK EDECEĞİZ”

Tüm genel merkez yöneticilerimize, il ve ilçe teşkilatlarımıza, milletvekillerimize görev veriyorum. Her birimiz, kendi oy kullandığımız sandığın üyeleri ve mahalle temsilcileriyle en kısa sürede bir araya geleceğiz. Aynı şekilde, ikamet ettiğimiz yerdeki AK Parti üyeleriyle temasa geçeceğiz. Her bir üyemizi, partimize yeni bir üye kazandırması için teşvik edeceğiz. Kendimizden başlayarak, halka halka bu seferberliği 85 milyonun tamamına yayacağız.

“VARSIN BİRİLERİ KENDİ KENDİLERİNE GELİN GÜVEY OLMAYA, SANAL MECRALARDA SİYASETÇİLİK YAPMAYA DEVAM ETSİN”

Haneyi, sokağı, sandığı, mahalleyi sıkı tuttuğumuzda, Allah'ın izniyle 2023 seçiminde tarihimizin en büyük zaferini elde etmemizin önüne kimse geçemez. Varsın birileri kendi kendilerine gelin güvey olmaya, kendi kısır dünyalarında davul zurna çalmaya, sanal mecralarda siyasetçilik yapmaya devam etsin. Biz, doğrudan insanımıza gideceğiz. Doğrudan insanımızla konuşacağız. Doğrudan insanımızın gönlüne hitap edeceğiz. Siyaset, insanla yapılır. Şayet siyaseti şekillendirmek medyaya, dedikoduya, sanal mecralara kalsaydı bırakın iktidar olmayı, bize bu ülkede yağmurlu havada bir bardak su vermezler, tek bir nefes bile aldırmazlardı. Kazandığımız her zaferin gerisinde, milletimizle aramızda kurduğumuz o güçlü bağ, paylaştığımız muhabbet, ortak istikamet vardır. Milletin gücünün üstünde bir güç görmedik, tanımadık, şahit olmadık. 15 Temmuz, bunun en büyük ispatıdır.

“SORUNLARI ÇÖZEBİLECEK YEGNE VİZYONA, KADROYA SAHİP TEK PARTİ BİZİZ”

Ülkemizin bugün yaşadığı sorunları çözebilecek yegâne vizyona, kadroya sahip tek parti biziz. Muhalifler bile, alenen ikrar edemeseler de bu gerçeği dost ortamlarında ifade etmekten kendilerini alıkoyamıyorlar.

Yılbaşından itibaren aldığımız tedbirlerin neticesini daha iyi görmeye başlayacağız... Sizlerin özellikle yeşertmediğiniz, bakmadığınız her umut bahçesi ayrık otlarının istilasına uğramaya devam edecektir.

“PENÇE-KİLİT'TE, SURİYE'DE 480 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK”

Pençe-Kilit'te, Suriye'de 480 teröristi etkisiz hale getirdik. Şehitlerimiz var. Rabbim, şehitlerimizi sevgili habibine komşu eylesin. Rabbim, bizlere de bu şehadeti nasip eylesin. Şehitlerle beraber topraklar vatan oluyor. Hayatlarının baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez.

"TÜRKİYE HER TÜRLÜ TASARRUF HAKKINA SAHİPTİR"

Türkiye, kendi güvenliği için sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez. Bu ortamda her birimiz üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getiremezsek tarih önünde boynumuz bükük kalır. Bize boyun bükmek yakışmaz. Bize yakışan, ecdada layık, gençlerimize örnek olmaktır."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.