Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Erdoğan'dan değişim mesajı! 'Yorulan, hatası olan varsa dinlenmeye alacağız'

Erdoğan'dan değişim mesajı! 'Yorulan, hatası olan varsa dinlenmeye alacağız'

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yorulan, motivasyonunu yitiren arkadaşlarımızı kardeşlik hukukumuzu koruyarak dinlenmeye alacağız; yeni, heyecanlı arkadaşlarımızla kadromuzu güçlendireceğiz" dedi.

  • Ege Postası
  • 15.05.2024 - 12:12
  • Güncelleme: 15.05.2024 - 12:56

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Bizi örselemeye çalışanlara inat Yolumuza pekleşe pekleşe devam ediyoruz. 

- -Son bir yılımıza damga vuran seçimler dolayısıyla istişare kamplarımızı yapamamıştık. Önümüzdeki tarihlerde bir araya geleceğiz. Kongrelerimizle ilgili takvimi de yakında ilan edeceğiz. Bu süreci de dava ve yol arkadaşlarımıza halel getirmeden yürüteceğiz.

KADROLARDA DEĞİŞİM SİNYALİ

- Her kongre sürecini kadrolarımız arasındaki bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Yorulan arkadaşlarımız, yanlışı olan arkadaşlarımız varsa onları dinlenmeye alacağız, yeni heyecanlı dinamik arkadaşlarımıza kadrolarımızı güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.

- 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan genel seçimin üzerinden 1 yıl geçti. TBMM bu 1 yıl içinde gece gündüz demeden çalıştı ve milletimizin beklentilerini gerçekleştiren yasaları çıkardı. Kabine üyelerimizle ülkemizin refahı, güvenliği için ter döktük, döküyoruz. 

"BİZ O MESAJI ALDIK"

- 31 Mart seçimleri bir güven oylaması değildir. Seçmenin ülkenin idaresinde tercihinde bir kırılma olmamıştır. 

- Önce 14 Mayıs’ta daha sonra 28 Mayıs’ta seçmen bize hükümeti teslim etmiş yerel seçimde. Milletin verdiği mesajı duymamaktan gelmeyiz. Biz o mesajı aldık. Yalnız milletin AK Parti’den desteğini çektiğini düşünenler fena halde yanılır.

"KANUN DIŞINA ÇIKAN KİM VARSA..."

- Ne teşkilatımızda ne de bürokrasi kadrolarında rehavete, gönülsüzlüğe asla ve asla tahammülümüz olamaz. 

- Son 21 yılda gerilettiğimiz bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine fırsat vermeyiz.

- Kanunun dışına çıkan kim varsa hukuk zemininde mutlaka hesabını soruyoruz. Ülke ve millete karşı vazifesini yapmamanın hiçbir bahanesi olamaz. 

- Bizim için her saniye milletimizin emanetidir. Biliyorsunuz son 22 yılda AK Parti ile ilgili de hükumetlerimizle ilgili de bize kötümser senaryolar yazanlar oldu. 

- Süre biçenler, gazete manşetlerinden ömür biçenler oldu. Hırslarına yenilenler oldu. Onlar şimdi yoklar. Unutulup gittiler. Ama biz buradayız. Dimdik, sapasağlam ayaktayız. Dava burada ve inşallah yarın da burada olacak.

"DÖRT YIL GERİLİMLE DEĞİL HOŞGÖRÜYLE GEÇSİN"

- Sayın Özgür Özel'i AK Parti Genel Merkezi'nde kabul ettik, 1,5 saat verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye'de siyasetin bir yumuşamaya ihtiyacı var. Biz hiçbir zaman kutuplaşmanın tarafı olmadık. 

- Türkiye'yi bir ve beraber gördük. 85 milyonun tamamını kucakladık. Haksızlık adaletsizlik karşısında elbette öfkelendik ama milletimizle irtibatımızda daima kucaklayıcı ve kuşatıcı olduk. 

- Türkiye'nin meseleleri siyasetin günlük polemiklerinin elinde alınmasını istiyoruz. Siyaseti yüksek gerilim hattına hapsetmek isteyenler her zaman olacaktır ama olmasını istemiyoruz. Dört yıl gerilimle değil hoşgörüyle geçsin.(SÖZCÜ)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.