Dolar 31,3757
%0.46
Euro 34,0458
%0.53
Altın 2.101,700
%2.38
Bist-100 9,10
%-1.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Erdoğan: 14 Mayıs'ta seçim için yetkimi kullanacağım

Erdoğan: 14 Mayıs'ta seçim için yetkimi kullanacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da gençlerle bir araya geldi. Seçimin 14 Mayıs'ta olacağına yönelik mesajını yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu şimdi bir erken seçim falan değil, seçimi öne almak. Bir diğer adım olarak da biz burada aslında bir güncelleme yaptık. Cumhur İttifakı olarak da Devlet Bey ile bu görüşmelerimizi yaparak dedik ki zaman kaybına tahammül yok. Resmi olarak Cumhurbaşkanının burada bir yetkisi var. O da biliyorsunuz, Mart 10. 10 Mart'ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız. Ondan sonra 60 gün süre var. O süreyi de kim değerlendirecek? YSK. Ama biz kararımızı mart ayının 10'unda açıklayacağız” dedi.

  • Ege Postası
  • 22.01.2023 - 20:42

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, ‘Bursa Gençlik Buluşması’na katıldı. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

"BU BAHAR BAŞKA BİR BAHAR OLACAK"

"Ülkemizin ve milletimizin umudu siz gençlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum. Bursa'daki açılış törenimiz, mitingimiz aldığım resmi rakamlarla 120 bin kişiyi buldu. Bu bir şeyi gösteriyor, Allah'ın izniyle, inşallah Mayıs bir başka olacak. Bu bahar bir başka bahar olacak. İnanıyorum ki siz gençlerimiz, hanım kardeşlerimizle birlikte biz sandıkları bu defa farklı bir şekilde patlatacağız.

“BİZİM GENÇLİĞİMİZ 3 Y İLE KUŞATILMIŞTI. YASAKLAR, YOKLUKLAR, YOKSULLUKLAR”

İnşallah 14 Mayıs'ta ilk defa oy kullanacak siz genç arkadaşlarımızla yol arkadaşlığını bize nasip eden Allah'ıma hamdediyoum. Aradan 40 yılı aşkın vakit geçmiş olsa da geçmiş dönemdeki heyecanları hatırlıyor, aynı duyguları tekrar yaşıyoruz. 20 yılda her alanda dünya ile yarışmaya hazır bir gençlik görüyorum. Halbuki bizim gençliğimiz 3 Y ile kuşatılmıştı. Yasaklar, yokluklar, yoksulluklar. Kavgalarla dolu bir Türkiye'de geçti gençliğimiz. Bugün önümüzdeki seçimlerde ilk defa oy kullanacak gençlerden beklentimiz, elinizin altındaki imkanlarla dünya ve Türkiye'yi en iyi, en doğru şekilde okumanızdır.

“VAATLERİ ÜLKEMİZİ YENİDEN ESKİ TÜRKİYE'YE DÖNDÜRMEKTİR”

Şimdi kendilerine gel deyince gelecek, sus deyince susacak, konuş deyince konuşacak kukla bir aday arıyorlar. Bulamıyorlar. Dertleri Cumhurbaşkanı çıkarmak, milletvekili seçmek değil. Sayısının altı mı on mu olduğunu bilemediğimiz, masanın çıkarlarına göre hareket edecek bir isim bulma peşindeler. Böylesine bir algoritmaya, bedava oynanan oyunlarda bile rastlayamazsınız. Bunların kafası henüz Türkiye Yüzyılı'na erişememiştir. Bunlar artık sürümden kalkmış olan, güncellemesi bile yapılamayan 1990'ların 1970'lerin siyaset formatında kalmış tiplerdir. Zaten vaatleri de ülkemizi yeniden eski Türkiye'ye döndürmektir. Eski Türkiye günlük hayatınızın her alanında yararlandığınız imkanların neredeyse hiçbirinin olmadığı Türkiye'dir. İnsanların birbirleriyle sınırsız iletişimi bırakın, asgari müştereklerde zorlandığı Türkiye'dir. Siyaset, ticaret, bürokrasi, akademi, sanatta bir avuç seçkin azınlık dışında kimseye şans verilmeyen Türkiye'dir. 6'lı Masa'nın uygulamalı olarak gösterdiği kavganın, ayak oyunlarının olduğu Türkiye'dir.

“RAHMETLİ MENDERES GİBİ 'YETER SÖZ MİLLETİNDİR' MİLLETİNDİR DEDİK”

6'lı Masa denilen ucube yapının gıdası eski Türkiye'nin milletimiz için zulüm, birileri için ayrıcalık olan birilerinin yoksulluğudur. 20 yıl önce tıpkı rahmetli Menderes'in 73 yıl önce yaptığı gibi 'yeter' dedik. Gençler milli iradeyi hiçe sayan vesayete 'yeter' dedik. Hak ve özgürlükleri ayaklar altına alan zulüm düzenine 'yeter' dedik. İtilmişliğe, kakılmışlığa, milli onurumuzun örselenmesine 'yeter' dedik. Terör örgütlerine, onların iplerini ellerinde tutanlara, yaşatılan acılara, dökülen kanlara, darbecilere, küresel emperyalistlere 'yeter' dedik. Maruz kaldığımız her saldırının sinsi refakatçıları olan siyasi ve ekonomik tetikçilere 'yeter' dedik. Rahmetli Menderes gibi 'yeter söz milletindir' milletindir dedik. Bunlarla yetinmedik, 'yeter, söz de, karar da milletindir' diye ilave ettik. Yeter söz de karar da gelecek de milletindir diyoruz.

“15 SEÇİME GİRDİK, 15'İNDEN DE ZAFERLE ÇIKTIK"

Her bir vatandaşımıza ulaşarak ülkemizin ve milletimizin geleceği için hiçbir vaatleri, programları hiçbir vizyonu olmayanlara 'yeter' diyeceğiz. Kapısına gitmedik, eser ve hizmetlerimizi anlatmadık, Türkiye vizyonumuzu paylaşmadık kimse bırakmayacağız. Hedefimiz 85 milyonun her bir ferdine doğruya doğru dedirtmektir. Meydanlarda bize verilen her desteğin, sandıkta verilen oyun Türkiye Yüzyılı inşasında bir tuğla olduğunu asla unutmayacağız. 15 seçime girdik, 15'inden de zaferle çıktık.

“BİZ KARARIMIZI MART AYININ 10'UNDA AÇIKLAYACAĞIZ”

Birileri burada hedef saptırmaya gayret ediyor. Bu şimdi bir erken seçim falan değil, seçimi öne almak. Yapılan bu. Bir diğer adım olarak da biz burada aslında bir güncelleme yaptık. Bu güncellemeyle birlikte bu adımı attık. Cumhur İttifakı olarak da Devlet Bey ile bu görüşmelerimizi yaparak dedik ki zaman kaybına tahammül yok. Bunun için öyle incelemeler yaptık ki herkesin yaz tatiliyle ilgili durumlara tutun ondan sonra Karadeniz'de çaydı fındıktı... Bütün değerlendirmeleri yaparak herhangi bir sıkıntıya KPSS vs. bütün bu ayrıntıları masaya yatırdık. Adımı da buna göre atalım dedik. Öğrencilerimizin durumları bizim için çok önemli. Bu adımı da atarak kararı buna göre verdik. Ama resmi olarak Cumhurbaşkanın burada bir yetkisi var. O da biliyorsunuz, Mart 10. 10 Mart'ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız. Ondan sonra 60 gün süre var. O süreyi de kim değerlendirecek? YSK. Ama biz kararımızı mart ayının 10'unda açıklayacağız.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.