Dolar 32,4061
%0.15
Euro 34,5333
%0.3
Altın 2.454,130
%0.63
Bist-100 9.739,00
%-0.77

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
EGİAD Başkanı Yelkenbiçer'den seçim değerlendirmesi

EGİAD Başkanı Yelkenbiçer'den seçim değerlendirmesi

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, ülke olarak da siyasi çekişmeleri bir yana bırakıp üretime odaklanılmasının şart olduğunu söyledi.

  • Ege Postası
  • 01.04.2024 - 16:25
  • Güncelleme: 01.04.2024 - 17:27

EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni değerlendirdi. Yelkenbiçer, seçim sonuçlarının öncelikle Türkiye'ye ve millete hayırlı olmasını dileyip, oylama sürecinin medeni şartlarda gerçekleşmesinin, demokrasi vurgusu açısından önemli olduğunu kaydetti.

Göreve gelen belediye başkanlarını kutlayan Yelkenbiçer, üst üste seçim sürecinden geçen Türkiye'nin artık ekonomiye yönlenmesinin önemine vurgu yaptı. Yelkenbiçer,

"Ülkemiz geleceğine sahip çıkarak, seçmen sandık başına giderek, oyunu medeni bir şekilde kullanmıştır. Şimdi ise ekonomi ve üretim için çalışma zamanıdır. Seçimlerin geride kalmasıyla, önümüzde seçimsiz geçireceğimiz bir dönem mevcuttur. Seçilen Belediye Başkanlarımızın projelerini sırayla hayata geçireceğinden şüphemiz yoktur. Bu projeler ülkemiz için önemli bir fırsat olacaktır. Ülke olarak da siyasi çekişmeleri bir yana bırakıp üretime odaklanmamız şarttır. Ekonomide hayata geçirilecek önemli adımlar mevcuttur. En büyük problemimiz belimizi büken enflasyondur. Enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız. Ekonominin acil olarak istikrara kavuşması, öngörülebilir piyasa düzeninin sağlanması önceliklerimizdir. Biz iş dünyası olarak teknoloji içeriği kuvvetli, katma değeri yüksek üretim ve yatırımlar gerçekleştirerek üzerimize düşeni yapmaktayız. Yönetimimizden beklediğimiz de ekonomiye odaklanarak istikrarın getirilmesidir. Ülkemizin üretim gücünün korunması ve firmaların sürdürülebilirliğinin zarar görmemesi de önem arz etmektedir. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına bize yakışır proje ve reformlarla başımız dik girerek, enflasyon altında ezilmeden güçlenerek yolumuza devam etmeliyiz" dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.