Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Dikili açılışa hazır: Yıldırım ve Bakan Kirişçi de katılacak

Dikili açılışa hazır: Yıldırım ve Bakan Kirişçi de katılacak

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin katılımları ile Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesinin temel atma törenini gerçekleştireceklerini açıkladı.

  • Ege Postası
  • 18.08.2022 - 10:02

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nin temel atmak üzere 19 Ağustos’ta İzmir’e gelecek. Yıldırım’a Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi de eşlik edecek. 

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Valiliği, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Dikili Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası’nın kurucu proje ortağı olduğu Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesinin temelinin 19 Ağustos'ta atılacağını söyledi.

Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“En hızlı kurulan organize sanayi bölgelerinden olan Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) izlenebilir tarım, pazarlama ve ihracat konusunda bölgeye örnek model oluşturacak. Yeni nesil üretim merkezi Dikili Sera TDİOSB,  modern ve teknolojik seralarıyla, yeşil OSB anlayışıyla tarım ve sanayi entegrasyonun gelişmesinin de öncüleri arasında yer alacak. Ayrıca Dikili TDİOSB’da, tarıma elverişli olmayan 3 Milyon Metrekare alan tarıma kazandırılacak.”

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ”

Hükümet olarak gerek organize sanayi bölgelerine gerekse Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerine her türlü desteği verdiklerini ifade eden AK Partili Kırkpınar, “Bir ülkenin ya da bir şehrin ekonomisinin taşıyıcısı organize sanayi bölgeleridir. OSB'lerdeki üretim tesislerinin çarkları ne kadar sağlıklı işlerse o şehir o kadar sağlıklı gelişir. İşte biz bu vizyon ile OSB’lerimizi daha da geliştirmek için her türlü desteği veriyoruz. Bir taraftan girişimcilerimizi teşvik ediyoruz, diğer taraftan OSB'lerimize ihtiyaç duydukları finansmanı sağlıyoruz. Girişimcisinden mühendisine, taşeronundan işçisine kadar büyük emeklerle yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin dört bir tarafında nasıl yatırımlar yaptıysak İzmir’imizde de değerli yatırımları hayata geçirdik. Bundan sonra da sanayicimizin, girişimcilerimizin özellikle de gençlerimizin önünü açmayı sürdüreceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz. Türkiye’mize güvenerek yatırımlarına devam eden müteşebbislerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.