Dolar 32,4032
%0.14
Euro 34,5207
%0.27
Altın 2.457,100
%0.76
Bist-100 9.728,00
%-0.87

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Cumhurbaşkanı Kararı ile Küçükmenderes Ovası koruma alanı sınırı değişti

Cumhurbaşkanı Kararı ile Küçükmenderes Ovası koruma alanı sınırı değişti

Aralarında Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya'nın yer aldığı 18 ilde bazı büyük ova koruma alanı sınırı için değişiklik kararı alındı.

  • Ege Postası
  • 17.03.2023 - 09:08
  • Güncelleme: 17.03.2023 - 09:21

Resmi Gazete'de Bazı Büyük Ova Koruma Alanlarının Sınırlarına İlişkin Haritalarda Düzeltme Yapılması Hakkında Karar yürürlüğe girdi. Yayımlanan karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yürürlüğe girmiş oldu. 

Karar kapsamında aralarında büyük deprem felaketi yaşanan Kahramanmaraş'ın da yer aldığı 18 ilde yer alan çok sayıda ovanın koruma alanlarına ilişkin belirlenen sınırlarda değişimlere gidilmiş oldu. 

KORUMA ALANI İÇERİSİNDE YER ALAN OVALAR HANGİLERİ?

Afyonkarahisar Ovası, Afyonkarahisar Çöl Ovası, Aksaray Ovası, Ankara Haymana Ovası, Ankara Polatlı Ovası, Ankara Sarayköy Ovası, Ankara Sarıyar Ovası, Ankara Sereflikoçhisar Ovası, Ardahan Ovası, Ardahan Göle Ovası, Balıkesir Ovası, Balıkesir Gönen Ovası, Balıkesir Manyas Ovası, Burdur Öteyüz Ovası, Elazığ Uluova Ovası, Erzincan Çayırlı Ovası, Erzurum Ovası, Eskişehir Günyüzü-Ayvalı Ovası, İzmir Ödemiş (Küçükmenderes) Ovası, Kars Meydancık Ovası, Kayseri Develi-Yahyalı Ovası, Sakarya Ferizli Ovası ve Yozgat Boğazlıyan Ovası 21 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girmiş olarak kabul edildi. 

Yine bu ovalara ek olarak Aydın Ovası, Bursa inegöl Ovası, Tekirdağ Karacakılavuz Ovası ve Tekirdağ Saray Ovası, Kahramanmaraş Afşin Ovası, Kayseri Erciyes Ovası, Kayseri Yamula-Elmalı Ovası, Mardin Midyat Ovası ve Uşak Eşme Ovası, Ankara Kahramankazan Ovası, Balıkesir Bigadiç Ovası, Balıkesir Sındırgı Ovası, Bolu Ovası, Malatya Erkenek Ovası ve Malatya Fındıkköy Ovası, İstanbul Gümüşyaka Ovası, Antalya Bozova Ovası, Malatya Doğanşehir Ovası ve Malatya Yazıhan Ovası, Ankara Polatlı (Girmeç-Poyraz) Ovası, Aydın Buharkent Ovasının sınırları değiştirildi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.