Dolar 32,8290
%-0.06
Euro 35,6716
%-0.04
Altın 2.543,850
%-0.05
Bist-100 11.090,00
%-0.74

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan elektrik ve doğalgazda indirim müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan elektrik ve doğalgazda indirim müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Elektrikte, tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz. İkincisi; sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek olan doğal gaz tarifesinde nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz” dedi.

  • Ege Postası
  • 29.03.2023 - 12:26
  • Güncelleme: 29.03.2023 - 15:57

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Erdoğan, seçim gününe kadar il ziyaretleri yapacaklarını belirterek, “Mümkün olan en fazla sayıda ilimizi ziyaret ederek vatandaşlarımız ile kucaklaşmayı hedefliyoruz. Buradan depremzede kardeşlerime seslenmek istiyorum. Seçim süreci nedeniyle değişen gündemin sizleri ve sizlerin yaşadığı şehirlerdeki durumu, yapılan yardım ve destek çalışmalarını, kalıcı konut projelerini unutturmasına asla izin vermeyeceğiz. Birileri kendi heva ve hevesleri, hırsları, giderek artan tehdit, tezyif, nobranlık kokan şımarıkları içinde kaybolup gide dursun, bizim kalbimizde, elimizde hep deprem bölgesi olacaktır” diye konuştu.

ELEKTRİK VE DOĞAL GAZDA İNDİRİM

Erdoğan, pazartesi günü Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da şartları uygun olan okullarda eğitim ve öğretimin başladığını vurguladı. Sağlık hizmetleri için yeni hastaneler inşa edileceğini de ifade eden Erdoğan, Karadeniz gazı ile ilgili arife günü müjde vereceklerini de açıkladı. Erdoğan, şunları söyledi:

“Elektrikte, tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz. İkincisi; sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek olan doğal gaz tarifesinde nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz.

Akkuyu’daki nükleer güç santralimize 27 Nisan tarihinde yakıt yükleyerek resmen nükleer tesis statüsü kazandıracağız. Hazır müjdelere başlamışken madencilerimize güzel bir haberimiz var. Biliyorsunuz, kamuya ve özel sektöre ait ocaklarda görev yapan 10 bin madencimiz, deprem bölgesinde canla, başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bin yeni madenci alarak hem madencilerimize olan şükranımızı ifade edeceğiz hem de üretimi artırarak ekonomimize katkı sunacağız.

Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı’nda seferlerin başlaması heyecanını Kırıkkale, Yozgat ve Sivaslı hemşerilerimiz ile beraber yaşayacağız. Adam Sivaslı, ama ‘Sivas’a hızlı trene ne gerek var’ diyor. Bu adam da işte malum, Altılı Masa’nın içinde. Bir zamanlar Altılı Masa’nın başında olanlar, bununla ilgili ağır ağır laflar ediyorlardı. Şimdi maşallah el ele, kol kola yola devam ediyorlar.”

“BU TEKERLEK, TÜMSEKTE KALMAYACAKTIR”

Erdoğan, kendisiyle birlikte dört cumhurbaşkanı adayı olduğunu kaydederek, “Biz; milletimize, milletimizin basireti ve ferasetine güveniyoruz. Aziz milletimizin, bugüne kadar seçimlerde olduğu gibi 14 Mayıs’ta da ülkesi, kendisi ve geleceği için en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. İnşallah bu sürecin sonunda milletin iradesi yine galip gelecek; Türkiye, 20 yıldır sürdürdüğü kalkınma ve demokrasi yolculuğunu devam ettirecektir. Bu tekerlek, tümsekte kalmayacaktır” diye konuştu.  

Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle seçim mitinglerinde yüksek sesli müzik kullanmayacaklarını da açıkladı. Erdoğan, “Böyle bir dönemde dahi siyasetin dilini ve iklimini zehirleyerek çıkar sağlama peşinde koşanlara itibar etmeyeceğiz” dedi.

Konuşmasında CHP’ye de eleştiriler yönelten Erdoğan, “Normal şartlarda bu partiyi terör örgütü ile arasına mesafe koymaya davet etmesi gereken CHP’nin kendisinin aynı karanlık istikamete yönelmesi, demokrasimiz adına endişe verici. PKK terör örgütünün parlamentodaki uzantısını gidip parlamentodaki yerinde ziyaret eden, ana muhalefet partisi değil mi? Bu ana muhalefet partisi, gizli kapılar arkasında neleri görüştü, neleri vaat etti, nelerin pazarlığını yaptı” diye konuştu.

Erdoğan, 9 Nisan’da milletvekili adaylarının listesini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edeceklerini da belirterek, AK Parti’de üç dönem kurulanının sürdüğünü ifade etti.

ERDOĞAN’DAN 'ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM' AÇIKLAMASI

Erdoğan, TBMM’de grup toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru üzerine “Ara mara olur mu ya. Zaten zamları yaptık. Zamların hepsini yaptık. Şimdi bütün zamların filan hepsini zaten açıkladık. Hayırlı olsun” dedi.

Erdoğan, asgari ücrete temmuz ayında zam yapılacağını söyledi.

Erdoğan, İsveç’in NATO’ya üyeliği konusundaki soruya ise “Bizim onlardan beklentimiz var. Onların yerine gelmesi lazım. Yerine gelmeden olmaz" yanıtını verdi.  (ANKA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.