Dolar 32,2347
%0.17
Euro 34,9827
%0.4
Altın 2.427,070
%0.71
Bist-100 10.729,00
%-0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Kılıç Harekâtı'nın talimatını uçakta verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Kılıç Harekâtı'nın talimatını uçakta verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Endonezya dönüşünde uçakta, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan brifing alıp, Pençe Kılıç Harekâtı talimatı verdiği belirtilen 3 kare fotoğraf paylaşıldı. İstiklal’deki terör saldırısının ardından Milli Savunma Bakanlığı’nın “Hesap zamanı” diyerek duyurduğu Suriye ve Irak’ın kuzeyine yapılan hava harekâtı için siyasilerden de açıklamalar geldi.

  • Ege Postası
  • 20.11.2022 - 15:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temaslarına ilişkin görsellerin paylaşıldığı Twitter hesabından, Erdoğan’ın Endonezya dönüşünde uçakta, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a Pençe Kılıç Harekâtı'na ilişkin talimatı verdiği belirtilen 3 kare fotoğraf paylaşıldı. Paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız, Endonezya dönüşünde Pençe Kılıç Harekâtı'nın başlatılması talimatını verdi” denildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun başlatılan harekat için, “Dün gece başlayan ve başarıyla icra edilen Pençe Kılıç Harekatı’yla, teröristlere ait hedefler imha edildi. Terörün ve teröre hamilik yapanların Türkiye’yi istikrarsızlaştırma çabalarını boşa çıkarmaya, terörü kaynağında yok etmeye devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Pençe Kılıç Harekatı ile ilgili olarak siyasilerden gelen açıklamalar da şöyle:

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: "Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na ilişkin şahsi Twitter hesabından yayınladığı mesajda, “Dualarımız ve yüreğimiz şanlı ordumuzla... Cenab-ı Hak, mazluma kanat geren Mehmetçiğimizin yolunu açık etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.Hiç kimse unutmasın ki; tarihimizin her bir sayfası, 'vatan uğruna bin can feda' kararlılığımızı kanıtlayarak yazılmıştır.” 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: İstiklal için hesap zamanı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Teröre nerede olursa olsun bedel ödetmeye devam ediyoruz. PENÇE KILIÇ HAVA HAREKTI ile bir kere daha gösteriyoruz; ülkemize göz dikenler en ağır bedelleri ödeyecekler.”

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın: “Kahraman Türk ordumuza Pençe Kılıç hava harekatında başarılar diliyoruz. Askerlerimizin ayağına taş değmesin; Allah her daim muzaffer eylesin.’Ordumuz Türk birliğinin, Türk vatanseverliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin çelikleşmiş bir ifadesidir.’ (Mustafa Kemal Atatürk)”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici: “’Bir gece ansızın gelebiliriz’ demiştik. Kahpece masumları katleden korkak hainler için ‘Şimdi Hesap Vakti’ Yüce Allah (C.C) Kahraman Ordumuzun, Güvenlik Güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Onları her dâim muzaffer kılsın.” 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: “Ülkemize yönelik terör tehdidine karşı başlatılan sınır ötesi harekatta kahraman silahlı kuvvetlerimize başarılar diliyorum. Rabbim Mehmetçiğimizi muhafaza eylesin.”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: “Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde teröristleri ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen Pençe Kılıç Hava Harekatı'nı doğru buluyor ve destekliyorum. Güvenliğimizi tam anlamıyla sağlamak için; bir an önce sınır güvenliğini sağlayın ve sığınmacıları ülkelerine gönderin.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.