Dolar 19,8521
%0.14
Euro 21,4260
%-0.12
Altın 1.254,710
%-0.11
Bist-100 4,48
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Çiğli’de satranç il birinciliği turnuvası sona erdi

Çiğli’de satranç il birinciliği turnuvası sona erdi

Çiğli Belediyesi ile İzmir Satranç İl Temsilciliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün iş birliğinde 24-25-26 Aralık tarihlerinde düzenlenen Türkiye Kadınlar İzmir İl Birinciliği Satranç Turnuvası sona erdi.

  • Ege Postası

Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilen Türkiye Kadınlar İzmir İl Birinciliği Satranç Turnuvası’nda kadınlar kategorisinde 7-42 yaş arası 23 sporcu, emektarlar kategorisinde 50-67 yaş arası 10 sporcu mücadele etti. 3 gün boyunca süren mücadeleler sonucunda kadınlar kategorisinde; ilk üç sırayı Ezgi Mutlu, Elif Şarbak, Suğra Tepeli, emektarlar kategorisinde; ilk üç sırayı Fayik Akçun, İrfan Gök, Süleyman Yalım, kıdemli emektarlar kategorisinde; birinciliği Mustafa Engür, ikinciliği ise İbrahim Kaya Ünver elde etti. 

Kupa ve madalyalar Gümrükçü’den

Turnuva boyunca mücadeleleri yakından takip eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, dereceye giren sporcuların kupa ve madalyalarını bizzat takdim etti. Turnuvada derece yapan sporcuların, Türkiye Kadınlar ve Emektarlar Şampiyonası’nda İzmir adına mücadele edeceği açıklandı. 

Başkan Gümrükçü: “Satranca duyulan ilgiyi artırmalıyız”

Böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Kişisel ve toplumsal gelişimimiz açısından satranç sporuna duyulan ilgi ve alakayı artırmalıyız. Çiğli Belediyesi olarak, açtığımız satranç kursunda her yaştan vatandaşımıza eğitim veriyoruz. Yılın belirli dönemlerinde turnuvalar düzenliyoruz. İzmir Satranç İl Temsilciliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen turnuvaya ev sahipliği yapmaktan ötürü ayrıca mutluluk duyduk. Turnuva boyunca çok güzel müsabakalar izledik. Derece yapan sporcularımızın düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda güzel İzmir’imizi başarıyla temsil edeceğine yürekten inanıyor, şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.