Dolar 33,0271
%0.62
Euro 36,0146
%0.48
Altın 2.563,030
%0.53
Bist-100 11.065,00
%0.37

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Çevre yolunun Aliağa'ya kadar uzatılmasını istedi

Çevre yolunun Aliağa'ya kadar uzatılmasını istedi

"Otoyol yapılmazsa Menemen biter"... MENEMEN Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral, Koyundere'ye kadar ulaşan Kuzey Çevre Yolu'nun Aliağa'ya kadar uzatılması gerektiğini, aksi takdirde şu anda bile büyük trafik sorunu olan Menemen'in yaşanmaz bir yer haline geleceğini söyledi.

  • Ege Postası
  • 30.07.2015 - 11:36
Menemen iş dünyası geçtiğimiz aylarda Koyundere'ye kadar getirilen Kuzey Çevre Yolu'nun Aliağa'ya kadar uzatılmasını istiyor. Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral, Petkim ve Çandarlı limanlarının açılmasıyla birlikte şu anki kamyon ve tanker trafiğinin üstüne günde 3 bin 300 adet TIR'ın daha Menemen'in içinden geçeceğini belirterek, yol sorunun acil bir şekilde çözülmesi gerektiğini söyledi. Şu anda bile Menemen'in trafik sıkıntısını en üst düzeyde yaşadığına dikkat çeken Güral, Karayolları tarafından Koyundere'ye kadar getirilen İzmir Kuzey Çevreyolu'nun Aliağa'ya kadar uzatılması gerektiğini belirterek “Otoyol uzatılmazsa Menemen biter" dedi.Doğu ve Güneydoğu'da birçok yol, geçiş ve tünel çalışmaları olan Hükümet'ten Çandarlı ve Petkim limanlarının açılmasına kısa bir zaman kala, çevreyolunun Aliağa'ya kadar uzatılmasını talep ettiklerini ifade eden Güral, bu iki limanın açılmasından sonra günde 3 bin 300 adet TIR'ın limanlara ulaşacağını söyledi.

“İZMİR İHMAL EDİLMESİN"

Menemenli sanayici ve işadamları olarak otoyolun projelendirilerek bir an önce hayata geçmesini beklediklerini belirten Güral, "Çandarlı limanı açıldığında otoyolunda açılması lazım yoksa İzmir'in kuzeyi yaşanacak bir yer olmaktan çıkar. Devletin başka yerlerde yaptığı projeleri gördükten sonra bizim taleplerimizin büyük projeler olmadığını düşünüyorum. Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın açılışını seçimlerden öncesine yetiştirdiği Konak Tüneli çok hoşumuza gitti. Doğu ve Güneydoğu'da bu yollardan çok yapıldı fakat İzmir hep ihmal edildi. İzmir'i gözardı etmesinler. Sanıyorum güneş İzmir'i ısıtınca insanlarımızda biraz rahatlama oluyor. İzmirliler olarak ayağa kalkmamız lazım diye düşünüyorum" dedi.“MENEMEN'İN İÇİNDEN TRANSİT GEÇİŞ İSTEMİYORUZ"

Mevcut haliyle bile Menemen'in toz dumandan geçilmediğini ifade eden Güral, iki limanın da açılmasıyla birlikte ilçede büyük bir trafik sıkışıklığının yaşanacağını belirterek, “Bugün bile binlerce araç kuzeye gitmek için Menemen'in göbeğinden geçiyor. Bu hem sanayimizi, hem ticaretimize sekte vurmasına neden oluyor. Artık Menemen içinden transit geçişlerin yapılmasını istemiyoruz" diye konuştu. (DHA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.