Dolar 32,2374
%0.18
Euro 34,9714
%0.36
Altın 2.428,890
%0.79
Bist-100 10.726,00
%-0.62

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Çeşme’de altyapı yatırımları tam gaz sürüyor

Çeşme’de altyapı yatırımları tam gaz sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, özellikle yaz aylarında yoğun nüfus artışının yaşandığı Çeşme’yi yaza hazırlıyor. Ekonomik ömrünü tamamlayan kanalizasyon hatlarının yenilenmesi ile kanal ve ızgara temizlikleri için yoğun çalışmalar yürüten İZSU ekipleri, ilçeye hizmet edecek 18 kilometrelik yeni içme suyu şebeke hattı imalatına da başladı.

  • Ege Postası
  • 09.02.2024 - 16:13
  • Güncelleme: 09.02.2024 - 16:25

İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir’in dört bir yanında altyapı yatırımlarını sürdürüyor. Yaz aylarında yoğun nüfus artışının yaşandığı ilçelerde kronikleşen problemlere mercek tutan İZSU, Çeşme ilçesini de bu doğrultuda yaza hazırlıyor. İlçenin ana arterlerinden 16 Eylül Mahallesi’nde bin 300 metrelik mecra kanal yenileme çalışması yürüten ekipler, bu kritik noktada ekonomik ömrünü tamamlayan atık su hatlarını da yeniliyor. Aynı mahallede su branşman hattı abonesi olmayan bölgelere su iletim hattı çalışması da yapılarak yaklaşık 18 kilometrelik yeni içme suyu şebeke hattı imal ediliyor.

İlçe genelindeki yeni yerleşim alanlarında kanalizasyon ve içme suyu şebeke hattı imalat çalışmaları aralıksız devam ederken Boyalık Mahallesi’nde ise daha önce vatandaşların özel arazisinden geçirilen kanalizasyon hattı taşınarak yenileniyor.

Çeşme’de dört bir koldan çalışma

Çeşme ilçesini yaza hazırladıklarını ifade eden İZSU Çeşme Teknik Birimi Amiri Turgay Toksoy, “İlçemizde yaz aylarındaki yoğun nüfus artışına yönelik hazırlıklarımız sürüyor. 16 Eylül Mahallesi, Dalyan Mahallesi, Boyalık Mahallesi ve Ovacık Mahallesi gibi kritik bölgelerde çeşitli altyapı çalışmaları yürütüyoruz. İlçemizde kanalizasyon hatlarının yenilenmesi, kanalizasyon ve ızgara hatlarının temizliği, yeni yerleşim yerlerine su iletim hatları imalatları ile Çeşme’de kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza daha konforlu bir yaşam standardı sunmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.