Dolar 33,0987
%0.1
Euro 36,2886
%0.25
Altın 2.631,140
%0.65
Bist-100 11.184,00
%0.45

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP’li Yücel’den AK Partili mevkidaşına sert sözler: Akıl tutulması

CHP’li Yücel’den AK Partili mevkidaşına sert sözler: Akıl tutulması

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli geçtiğimiz günlerde bir canlı yayında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e sert sözlerle yüklenmişti. Sürekli açıklamasında, ‘’ 51 kişi benim ölmüş anneme küfür etti. Bunu hazmedemem. Gereğinin yapılmasını talep ediyorum. Twit duruyor! Büyükşehir'den kim çalışanlara mesaj attırdı, kim, 'Kerem Ali Sürkeli'ye tepkinizi dile getirin yani küfredin' dedi’’ ifadelerini kullanmıştı. AK Partili Sürekli’ye yanıt CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den geldi. Yücel, ‘’ Bu durumun en büyük mağdurlarından biri olan Tunç Soyer’in, bu yola başvuracağını, bu yolu açacağını ima dahi etmek akıl tutulması, hatta art niyettir’’ dedi.

  • Ege Postası
  • 25.10.2022 - 16:54

EGEPOSTASI- Çiğli Arıtma Tesisi'nde AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve özel güvenlik görevlileri arasında yaşanan arbede hakkında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından paylaşım yapmıştı.  Soyer açıklamasında, ‘’ ’AKP İl Başkanı ve ekibi, arıtma tesisimize izinsiz girmeye çalışıp,görevini yapan emekçilerimize zorbalık yapıyor. Belediyemizden izin isteseydiniz verilirdi.Hatta ben de gezdirebilirdim. Ancak çalışanlarımıza yaptığınız zorbalığı asla hoş görmeyiz. Suç duyurusunda bulunacağız’’ ifadelerini kullanmıştı. 

Sürekli: ‘’Soyer bu twiti attı ve 51 kişi benim ölmüş anneme küfür etti’’

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli geçtiğimiz günlerde bir canlı yayında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

AK Partili sürkeli açıklamasında, ‘’Bu twiti attı ve 51 kişi benim ölmüş anneme küfür etti. Bunu hazmedemem. Gereğinin yapılmasını talep ediyorum. Twit duruyor! Büyükşehir'den kim çalışanlara mesaj attırdı, kim, 'Kerem Ali Sürkeli'ye tepkinizi dile getirin yani küfredin' dedi. Büyükşehir'den giden mesaj elimizde. Zaten belli sistemde, bu mesajın talimatını kim verdi, başkan mı, danışmanlar mı, İZSU Genel Müdürü mü, güvenliklerin bağlı olduğu İZENERJİ Genel Müdürü mü? Kim verdi bu emri? Ben bununla ilgili bir hareket bekliyorum. Çiğli'de güvenlikleri tahrik eden, yönlendiren bürokratla ilgili işlem yapılmasını bekliyorum. Bütün algıyı güvenlik görevlilerinn mağduriyetine çevirmek istediler. Böyle bir şey yok, benim gittiğim her yerde hangi partiden olursa olsun emekçilere saygım sonsuzdur. Ben onları rencide edecek bir şey yapmadım, onlar yanlış talimat aldı ve o talimatı uygularken yanlış yaptı. En azından ufak bir nüansla yumuşatabilirlerdi. Onların da yanlışı var ve bu yanlışı da görmezden gelemeyiz. Sonuçta biz büyük bir linçe, hakarete uğradık. Bunun sorumlusu Tunç Bey'in tweete ve bilmedikleri için milletvekillerinin attığı tweetler" dedi. 

Yücel: Akıl tutulması, hatta art niyettir

AK Partili Sürekli’ye yanıt CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den geldi. Yücel sosyal medya hesabından Kerem Ali Sürekli’yi sert sözlerle eleştirerek, ‘’ Tunç Soyer’in, bu yola başvuracağını, bu yolu açacağını ima dahi etmek akıl tutulması, hatta art niyettir’’ dedi. 

Yücel’in yaptığı açıklama şu şekilde; 

‘’AKP İzmir’in bir basın açıklamasıyla oluşturmaya çalıştığı algıya ne kadar üzüldüysem,AKP’li mevkidaşımın,İBB Başkanı Tunç Soyer‘i hedef alan ve Soyer’in tavrını, inceliğini ve aileye verdiği değeri bilen,hiç kimsenin asla kabul edemeyeceği imalarına da,o kadar çok üzüldüm. Kim, insanın ailesine ve kutsallarına dil uzatıyorsa hak ettiği cezayı muhakkak almalıdır. Ama unutmamak gerekir ki, AKP ile başlayan ve bu iktidarın besleyip büyüttüğü trol ordusu, Tunç Soyer’e ve bizlere yıllardır aynı hakaretleri ve terbiyesizlikleri yapıyor. Bu durumun en büyük mağdurlarından biri olan Tunç Soyer’in, bu yola başvuracağını, bu yolu açacağını ima dahi etmek akıl tutulması, hatta art niyettir. Yıllardır bu trol saldırılarından muzdarip olmuş bir partinin il başkanı olarak, Sayın mevkidaşımın üzüntüsünü anlıyor ve paylaşıyorum. Ancak buradan siyaset çıkartarak, Tunç Soyer’e hayal ürünü, haksız ve insafsızca suçlamalarda bulunulmasına da izin vermem.''

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.