Dolar 27,3608
%1.7
Euro 28,8076
%1.36
Altın 1.650,770
%1.81
Bist-100 8,21
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP’li Kılıç’tan Bayraktar’a tepki: Bakanlığa sorduk, akraba yanıt verdi

CHP’li Kılıç’tan Bayraktar’a tepki: Bakanlığa sorduk, akraba yanıt verdi

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Aselsan’daki işten çıkarmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a verdiği soru önergeleriyle ilgili haberi alıntılayarak “Tüm dünya övgüyle bahsederken, SİHA’larımızı kullanan ülkeler kahraman derken, içeride birileri sadece iftira peşinde. pkk/ypg sıkışınca saldırı siyasetten geliyor” paylaşımını yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı BaykarTech Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’a tepki gösterdi. Kılıç, “Ülkemizin milli güvenliği ile ilgili vermiş olduğum soru önergesini terör ile ilişkilendirme ucuzluğu da ‘malum’ ailenin fertlerine yakışırdı” dedi.

  • Ege Postası
  • 15.09.2022 - 17:25

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Aselsan’daki işten çıkarmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

CHP'li Kılıç, “ASELSAN’da yıllardır çalışan 200’ün üzerinde personel hiçbir gerekçe gösterilmeden, ‘Şahıs Güvenlik Belgesi olumsuz çıktı’ denilerek işten uzaklaştırılıyor. Türkiye’nin güvenliği için önemli bilgilere sahip olan bu personeller, daha önce ‘güvenli’ idi de şimdi mi ‘güvensiz’ oldu?” diye sordu.

BaykarTech Yönetim Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı’nın damadı Selçuk Bayraktar ve BaykarTech CEO’su Huluk Bayraktar sosyal medya hesaplarından soru önergesi haberlerini alıntılayarak CHP’li Kılıç’a yanıt verdi. 

"Önceliğimiz Aselsan"

CHP’li Kılıç, Selçuk ve Haluk Bayraktar’ın paylaşımları üzerine konuyla ilgili açıklama yaptı.

Kılıç açıklamasında, ''Bu ülkede milletin parası ile alınan F-16’lar sanki FETÖ’cü pilotlara teslim edilip gazi Meclis’e bombalar yağdırılmamış gibi, sanki tank palet fabrikası Katarlılara peşkeş çekilmemiş gibi, sanki Merkez Bankası’nın 128 milyar doları ‘damat’ döneminde hiç edilmemiş gibi… Biz ülkenin ekonomik ve askeri bağımsızlığını düşünürken, Milli Savunma Bakanlığı’na sorduğum sorulara yine eş, dost, akrabadan yanıt alıyoruz. Ülkemizin milli güvenliği ile ilgili vermiş olduğum soru önergesini terör ile ilişkilendirme ucuzluğu da ‘malum’ ailenin fertlerine yakışırdı. Çünkü bunu zaten alışkanlık haline getirdiler ve iç politika malzemesi olarak da kullanmaya devam ediyorlar. Silah tüccarlarının karı zararı bizim konumuz değil. Bizim önceliğimiz ülkemizin milli güvenliğini ilgilendiren ordumuzun gözbebeği Aselsan’da yaşananlardır'' dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.