Dolar 32,4032
%0.14
Euro 34,5207
%0.27
Altın 2.457,100
%0.76
Bist-100 9.728,00
%-0.87

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP’de tartışmayı seçim sonrasına bırakma, sandık ittifakı kurma planı

CHP’de tartışmayı seçim sonrasına bırakma, sandık ittifakı kurma planı

CHP’de seçim çalışmalarına hız verildi. Parti yönetimi, parti içi tartışmaların seçim sonrasına bırakılmasını ve seçime yoğunlaşılmasını hedefliyor.

  • Ege Postası
  • 26.02.2024 - 17:39

Bugüne kadar 11 kez aday belirleme gündemiyle bir araya gelen CHP Parti Meclisi, bugün seçim kampanyası gündemiyle toplanıyor. Kampanyaya son şekli verilecek Parti Meclisi’nden önce MYK toplantısı yapıldı.

Parti Meclisi toplantısında bu kez aday belirleme gündemi olmayacak. Kesin aday listelerinin açıklanacağı 3 Mart’a kadar aday isimlerinde olabilecek istifa, ölüm, yargı engeli gibi aksiliklerde yeni isim belirleme konusunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel yetkili olacak.

KAMPANYA SUNUMU YAPILACAK

Bir önceki PM’de aday belirleme süreci sebebiyle ele alınamayan seçim kampanyası ve stratejisi bu toplantının ana gündemi olacak. PM üyelerine kampanyanın detaylarına ilişkin sunum yapılacak.

TARTIŞMALAR SEÇİM SONRASINA BIRAKILSIN

Aday belirleme sürecinde yaşanan parti içi itirazlar ve tartışmalara dair değerlendirmeler de yapılması beklenen PM’de bu tartışmaların seçim sonrasına bırakılması önerilecek. Seçim sürecine ilişkin son değerlendirme ve planlamaların yapılacağı toplantıdan sonra Parti Meclisi üyeleri sahada, seçim çalışmalarında olacak.

Milletvekilleri de 29 Şubat’ta Meclis’in kapanmasının ardından kendi seçim bölgelerinde ve görevlendirildikleri yerlerde seçim çalışması yürütecek.

SANDIK İTTİFAKI İÇİN ÇALIŞILACAK

Belediye başkan adayları ile birlikte seçim çalışması yürütecek olan PM üyeleri, milletvekilleri ve il-ilçe başkanları, çalışmalarında “Türkiye İttifakı” ve “sandık ittifakı” vurgusu yapacak. CHP seçim süresince "Muhalefete muhalefet etmeme” anlayışını benimseyecek ve ayrıştırıcı değil, birleştirici bir dil kullanılacak.

CHP Genel Başkanı yarın gerçekleşecek grup toplantısının ardından partisinin il başkanlarıyla da bir araya gelecek. Genel Merkez’de düzenlenecek toplantıda seçimin yol haritası üzerinde fikir alışverişinde bulunulacak.

ÖZEL ÇORLU KATLİAMI DAVASINI İZLEYECEK

Özel’in bu haftaki programı da netleşti. Buna göre Özel, çarşamba Muğla, perşembe Bursa, cuma İstanbul, cumartesi memleketi Manisa, pazar günü de Tekirdağ’da olacak. Özel ayrıca 29 Şubat Perşembe günü görülecek Çorlu Tren Katliamı davasını duruşma salonunda izleyecek. (Duvar)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.