Dolar 32,5978
%0.26
Euro 34,7939
%0.38
Altın 2.441,170
%0.34
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP’de seçim sonrası ilk başkanlar zirvesi: Sonuçlar masaya yatırıldı

CHP’de seçim sonrası ilk başkanlar zirvesi: Sonuçlar masaya yatırıldı

Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Cemil Tugay ve 28 ilçede seçimi kazanan belediye başkanları ilk zirveyi gerçekleştirdi. Toplantıda belediye hizmetleri ile ilgili beklentiler ve ileriye dönük çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Tugay, “Mazbatalarımızı aldıktan sonra tüm ilçe belediye başkanlarımızla düzenli koordinasyon toplantıları gerçekleştireceğiz. İzmir’i birlik ve beraberlik içinde adalet, liyakat, eşit hizmet prensipleriyle yöneteceğiz” dedi. Öte yandan Başkan Tugay, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in seçim başarısını kutlamak için hafta sonuna doğru İzmir’e geleceğini ancak tarihin henüz belli olmadığını söyledi.

  • Ege Postası
  • 02.04.2024 - 16:08
  • Güncelleme: 02.04.2024 - 16:45

EGEPOSTASI- Türkiye 31 Mart seçimlerinde 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçti.

Sandıkların açılmasının ardından CHP İzmir’de ve Türkiye’de büyük bir zafere imza attı. Türkiye’de 47 yıl sonra birinci parti konumuna gelen CHP, İzmir’in 30 ilçesinden 28’ini kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Cemil Tugay bugün ilçelerde seçimi kazanan 28 belediye başkanı ile bir araya geldi. Tugay, mevcut durumun tespiti ve ileride yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını, mazbataların alınmasının ardından tüm ilçe belediye başkanlarıyla koordinasyon toplantısı yapılacağını belirtti.

SEÇİMİ KAZANAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

5 yıl boyunca her ilçeye eşit hizmet getireceğini aktaran Tugay’ın  ilçe belediye başkanlarına teşekkür ettiği öğrenildi.

Konak’ta bir otelde sabah saatlerinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda, seçim sonuçları masaya yatırıldı. İlçelerde yaşanan sorunların konuşulduğu toplantıda, çözüme ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

MECLİS ARİTMETİĞİ MASADA

Öte yandan Büyükşehir Belediye meclis yapısının nasıl şekilleneceğine ilişkin konuların da gündeme geldiği öğrenildi.

"HERKES ÇOK İSTEKLİ"

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Tugay, “Bunu ön koordinasyon toplantısı gibi değerlendirebilirsiniz. Mazbataları alıp başladıktan sonra resmi olarak tüm ilçe belediye başkanlarımızı davet edeceğiz. Herkes çok istekli, biran önce çalışmaya başlamak ve vaatlerini gerçekleştirmek istiyor. Kampanya sürecinde halkla çok iyi ilişki kurduk, devamını da getireceğiz. Birlik ve beraberliğimizle, uyumlu çalışmamızla vatandaşlarımızın iyi bir belediyecilik hizmeti almasını sağlayacağız” dedi.  

Başkan Tugay, mazbatayı aldıktan sonra ilk olarak hızlı eylem planı kapsamındaki işlerin hayata geçmesi için talimat vereceğini söyledi.

“BU BAŞARI ÖZGÜR ÖZEL’İNDİR”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in seçim başarısını kutlamak için İzmir’e geleceğini ancak tarihin henüz belli olmadığını vurgulayan Başkan Tugay, şöyle dedi:

“Dün gece görüştüm. Hafta sonuna doğru gelmeyi düşündüğünü söyledi.  Tüm Türkiye’de mitingler yaptı, bu başarı Özgür Özel’in başarısıdır. Partimizin yeni üst yönetiminin başarısıdır. Özgür Özel’i İzmirli görüyoruz. O nedenle kendisinin uygun gördüğü bir zaman burada olacaktır. Her şeyi yakından takip edeceğini biliyorum. Ne zaman bize zaman ayırırsa, her zaman başımızın üzerinde yeri var. Hak ettiği şekilde karşılayacağız ve hak ettiğimiz kutlamayı beraber yapacağız.”

TUGAY: MAZBATALARIMIZI ALDIKTAN SONRA...

Cemil Tugay toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Tugay, "Bugün yeni seçilen ilçe belediye başkanlarımızla bir araya gelerek şehrimizde belediye hizmetleri ile ilgili beklentiler ve ileriye dönük yapacağımız çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Mazbatalarımızı aldıktan sonra tüm ilçe belediye başkanlarımızla düzenli koordinasyon toplantıları gerçekleştireceğiz. İzmir’i birlik ve beraberlik içinde adalet, liyakat, eşit hizmet prensipleriyle yöneteceğiz." dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.