Dolar 31,3757
%0.46
Euro 34,0458
%0.53
Altın 2.101,700
%2.38
Bist-100 9,10
%-1.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'nin prensip kararına rağmen aday adaylığı için istifa etti

CHP'nin prensip kararına rağmen aday adaylığı için istifa etti

CHP Bornova Belediye Meclis Üyesi Çeto Çamlıbel CHP Genel Merkezi’nin ‘belediye başkanları ve meclis üyelerinin istifa etmemeleri’ yönündeki prensip kararına rağmen meclis üyeliğinden istifa ederek aday adaylığını açıkladı. Öte yandan Çamlıbel’den boşalan koltuğa ise, yedek ilk sırada yer almasından dolayı ‘köstebek’ iddiasıyla gündeme gelen ve MYK tarafından görevden alınan ve YDK tarafından ihraç edilen Cumhur Dereli’nin oturacağı öğrenildi.

  • Ege Postası
  • 13.03.2023 - 16:56
  • Güncelleme: 13.03.2023 - 17:19

EGEPOSTASI- 14 Mayıs'ta yapılacak tarihi seçim öncesi siyasi partilerde hazırlıklar sürerken milletvekili adayı olmak isteyen isimler ise çalışmalarını yürütüyor.

CHP Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) belediye başkanları ve meclis üyelerinin aday adaylığı için 9 Mart tarihinde prensip kararı alarak belediye başkanları ve meclis üyelerinin aday adaylığı için istifa etmemeleri istenmişti.

Genel Merkezin aldığı prensip karara rağmen CHP Bornova Belediye Meclis Üyesi  Çeto Çamlıbel meclis üyeliğinden aday adaylığı için istifa etti.

KOLTUĞA ‘KÖSTEBEK’ İDDİASIYLA İHRAÇ EDİLEN DERELİ GEÇTİ

Öte yandan Çamlıbel’den boşalan koltuğa 'Yandaş medya kuruluşlarına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer aleyhine haber yaptırttığı' iddiasıyla, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından görevden alınan ve YDK tarafından partiden ihraç edilen Cumhur Dereli’nin oturacağı öğrenildi. Dereli’nin yedek birinci sırada yer aldığı belirtildi.  

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.