Dolar 27,4628
%0.05
Euro 28,8261
%0.12
Altın 1.614,430
%0.08
Bist-100 8,49
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'li Özel: Millet masasındaki liderler son sözü söyleyecek

CHP'li Özel: Millet masasındaki liderler son sözü söyleyecek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bizim ortak görüşümüz ve Genel Başkanımızın özel olarak üzerinde titizlikle durduğu husus Cumhurbaşkanı adayı millet masasının ortak mutabakatı ile belirlenecek, bir ortak aday olacak ve millet masasındaki liderler son sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan bütün değerlendirmeler kişisel değerlendirmelerdir” dedi.

  • Ege Postası
  • 16.09.2022 - 17:06

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, bugün CHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Özel, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun Milli İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili yaptığı değerlendirmeyi anımsatması üzerine Özgür Özel şöyle konuştu:

“GENEL BAŞKANIMIZIN ÖZEL OLARAK ÜZERİNDE TİTİZLİKLE DURDUĞU HUSUS CUMHURBAŞKANI ADAYI MİLLET MASASININ ORTAK MUTABAKATI İLE BELİRLENECEK”

“Sayın Bülent Kuşoğlu, Genel Başkanımızın hem bürokrasiden hem de siyasette çok uzun yıllar birlikte ve uyum içerisinde çalıştığı çok değer verdiğimiz bir yöneticimiz, MYK üyemiz. Kendisi bugün vermiş olduğu röportajda kendi düşüncelerini ve kendi görüşüne göre hem partimiz için hem de Türkiye için en doğru olacağını düşündüğü yöntemi söylemiş. Bu değerlendirmeleri yaparken de kişisel görüşlerini ifade etmiş. Bugün sabah bu röportajdan sonra Sayın Genel Başkanımızla görüştük, Sayın Genel Başkanımızın ifadesi şudur; partinin resmi görüşlerini genel başkan ve genel başkan adına parti sözcüsü ve grup başkanvekilleri söyleyebilir. Bizim ortak görüşümüz ve Genel Başkanımızın özel olarak üzerinde titizlikle durduğu husus Cumhurbaşkanı adayı millet masasının ortak mutabakatı ile belirlenecek, bir ortak aday olacak ve millet masasındaki liderler son sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan bütün değerlendirmeler kişisel değerlendirmelerdir.

"BİR TAKIM BASIN-YAYIN ORGANLARI BUNU SANKİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN GENEL TUTUMUYMUŞ GİBİ DEĞERLENDİRİYORLAR"

Sayın Genel Başkanımız, millet masasına bu kadar titizlenirken ve liderlerin ortak vereceği karara liderin partileriyle almış oldukları kararın son halini, masada verecekleri son şekle bu kadar önem verirken bizim ‘bu karar olmazsa masa dağılır’ gibi bir değerlendirme yapmamız söz konusu değildir. Bunu Sayın Bülent Kuşoğlu, bütün demokrasilerde olduğu gibi bir gazetecinin kendi kişisel görüş ve değerlendirmelerini sorması üzerine kendisine ait görüş ve değerlendirmeleri yapmıştır. Değerlendirmeyi kötü niyetli, değerlendirmeyi asla ve asla bir kötü sonuç doğuracak bir değerlendirme olarak düşünmüyoruz. Çok iyi niyetle yapılmıştır. Ancak bir takım basın-yayın organları bunu sanki Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel tutumuymuş gibi değerlendiriyorlar bu konuyu Sayın Genel Başkanımızın bilgileri dahilinde ve onun talimatıyla bu şekilde yanıtlamak isteriz.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.