Dolar 32,8366
%0.04
Euro 35,1750
%0.09
Altın 2.454,670
%0.16
Bist-100 10.771,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'li Bakan ile Yerlikaya bir araya geldi

CHP'li Bakan ile Yerlikaya bir araya geldi

Yarın gerçekleşecek AK Parti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesi öncesi CHP'nin İçişleri Bakanlığı'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile bir araya geldi.

  • Ege Postası
  • 10.06.2024 - 13:31
  • Güncelleme: 10.06.2024 - 14:36

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile bir araya geldi.

Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, Emniyet ve Jandarma Teşkilatı’nın sorunları, AFAD ve Göç İdaresi Başkanlığı görev alanına giren konuların ele alınacağı belirtilmişti.

MURAT BAKAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Görüşmenin ardından yapan Murat Bakan şöyle konuştu:

"Çözüm önerilerimizi dile getirdi. Sayın Yerlikaya da samimi görüşme için teşekkür ediyorum. Yeni bir dönemdeyiz. Geçmişte yaşananlar yanlıştı. Ülkedeki sorunları herkes kendi siyasi fikirleriyle ele aldı. Birlikte çözebileceğimiz sorunları çözebiliyor olmamız lazım. Önceki bakanın ismini anmak istemiyorum. Biz o dönemde buralarda siyasi parti genel başkanları İçişleri Bakanlığı önünde kavga etmeye geliyordu. Biz buraya basın açıklaması yapmaya geliyorduk. Doğru bir şey değil bu. İki ülke savaşır, savaşan ülkeler bile asgari diplomasiyi sürdürür. Bir ülkenin iktidar ve muhalefeti arasında bir iletişim kanalı olmasından daha doğru bir şey yok. İletişim olur, bu müzakeredir. Yeri geldiğinde en çetin mücadeleyi de verirsiniz” dedi.

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.