Dolar 27,3990
%1.84
Euro 28,8347
%1.45
Altın 1.649,070
%1.71
Bist-100 8,21
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP Selçuk İlçe Başkanı Karanfil'den AK Parti'nin 'hastane' çıkışına yanıt

CHP Selçuk İlçe Başkanı Karanfil'den AK Parti'nin 'hastane' çıkışına yanıt

CHP Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil, 15 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan Selçuk Devlet Hastanesi ihalesi üzerinden CHP'yi ve belediyeyi hedef alan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selçuk Girbiyanoğlu'na yazılı açıklamayla yanıt verdi. Karanfil, "Tüm Türkiye’de siyaseten kaybettiğini anlayan ve kişisel siyasi hırslarına esir olarak halkımızın hastane ihtiyacını istismar etmeye çalışan şahıslar bilmelidir ki artık boş laflara ve bahanelere karnımız toktur"

  • Ege Postası
  • 02.11.2021 - 21:46

EGEPOSTASI – AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Selçuk ilçesine uzun zamandır yapılması beklenen hastane projesinin 15 Aralık Çarşamba günü ihaleye çıkacağını duyurmuştu. Kaya, açıklamasında Efes Selçuk Belediyesi’ni de  “Engellemek için her şeyi yapan, istemezükçü CHP'li belediyeye rağmen, bir önemli yatırımı daha Selçuk'umuza ve İzmir'imize kazandırıyoruz” sözleriyle hedef almıştı.

Kaya’nın yanı sıra AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu da yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada geçmiş dönem CHP’li belediye meclis üyelerinin itirazları nedeniyle hastanenin yapımının durdurulduğunu belirterek sert eleştirilerde bulunmuştu.

Kaya ve Girbiyanoğlu’nun sözlerine CHP Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil’den yanıt geldi.

Karanfil yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Turizm kenti olan Efes Selçuk’ta sağlık hizmeti ihtiyacımıza cevap verecek bir hastane yok ve Efes Selçuk halkı, uzun yıllardan beri kentimize yeni bir hastanenin yapılmasını bekliyor.

Başta Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel olmak üzere Belediyemiz ve Meclis Üyelerimiz, hastanenin yapımı için Sağlık Bakanlığı’ndan iletilen görüşe olumlu yanıt vermiş, süresi sona eren inşaat ruhsatının süresini uzatmış ve üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmiştir.

Belediye Başkanımızın gayretiyle yeniden gündeme gelen hastane ihtiyacı konusunda, Ak Parti Milletvekili Atilla Kaya ve Ak Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu’nun açıklamaları ise kentimizde ciddi tepki toplamıştır. 

Tüm Türkiye’de siyaseten kaybettiğini anlayan ve kişisel siyasi hırslarına esir olarak halkımızın hastane ihtiyacını istismar etmeye çalışan şahıslar bilmelidir ki artık boş laflara ve bahanelere karnımız toktur.

İstedikleri zaman istedikleri yerde doğayı talan eden, kader ortaklığı kurdukları beşli çete ile istedikleri yere betondan ucubeler dikenler; uzun yıllardır Efes Selçuk’ta hastane yapmamak için bin türlü bahane üretmişlerdir.

Şimdi erken seçimin kapıda olduğunun farkına varınca ve kaybedeceklerini anlayınca her dönem yaptıkları gibi bahaneler ve vaatler üretmeye başlamışlardır.

Efes Selçuk halkı, artık bahane duymak istemiyor; ihtiyacımızı karşılayacak yeni hastanenin yapılmasını istiyor.

Efes Selçuk, ortak sorunları için bir ayara gelebilen, birlikte çözüm üreterek gelişen bir kenttir ve kişisel siyasi hırsları için polemik ve istismara karışanlara prim vermeyecektir.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.