Dolar 32,8290
%-0.06
Euro 35,6716
%-0.04
Altın 2.543,850
%-0.05
Bist-100 11.090,00
%-0.74

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP Güzelbahçe 'Madımak'ı tiyatro ile andı

CHP Güzelbahçe 'Madımak'ı tiyatro ile andı

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı tarafından, Sivas Madımak Otel'de 2 Temmuz 1993 yılında 33 aydın, yazar, düşünürün hayatını kaybettiği katliamın yıl dönümü nedeniyle 93 Kışı’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

  • Ege Postası
  • 03.07.2022 - 16:47

Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Konferans Salonu’nda düzenlenen tiyatroya İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP İl Yöneticisi Fulya Alçay, İBB Başkanı Tunç Soyer’i temsilen İBB Meclis Üyesi Nilay Kökkılınç, CHP Güzelbahçe ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Sivas Madımak katliamının 29. Yıldönümünde, CHP Güzelbahçe İlçe yöneticileri, gençlik ve kadın kollarının sahne aldığı Aykut Türkelli’nin yazıp, yönetip ve oynadığı ‘93 Kışı’ adlı oyunu izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Oyun sonunda oyunu yazan, yöneten ve oynayan Aykut Türkelli’ye çiçek takdim eden CHP İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, ‘‘Konuşulacak fazla bir şey yok çünkü arkadaşlar söylenecek her şeyi bize izletti. 29 yıldır Sivas’ta aynı ateş yanıyor. İktidarımızda bu ateşi söndüreceğiz. Yaralara merhem olacağız. Bu iktidarı geldiği gibi göndereceğiz’’ dedi.

CHP Güzelbahçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Seyrek’e çiçek takdim eden Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ‘‘Hiçbir profesyonel oyuncunun olmadığı bir ekip olmasına rağmen bu oyun bize 93 yılında yaşanan acıyı derinden hissettirdi. İnsan insanı yakar mı? İnsan insanı yakarken bakar mı? İnsan insan yakarken alkışlar mı? İnsan insanı yakanı aklar mı? İnsan yanarken yanmayan insan var mı? Varsa yanmayan o insan mı? Bize duygu dolu anlar yaşatan tüm oyuncularımızı tebrik ediyorum’’ dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.