Dolar 33,0946
%0.21
Euro 36,2154
%0.46
Altın 2.627,000
%0.2
Bist-100 11.067,00
%-0.65

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP Balıkesir'de yeni il başkanı belli oldu!

CHP Balıkesir'de yeni il başkanı belli oldu!

CHP Balıkesir'de ise Erden Köybaşı yeni il başkanı seçildi.

  • Ege Postası
  • 24.09.2023 - 22:11

CHP'de Kurultay öncesi il kongreleri devam ediyor. 

CHP Balıkesir İl Başkanlığının 38. Olağan Kongresi'nde Erden Köybaşı delegelerin oy çoğunluğunu alarak başkan seçildi.

Köybaşı, CHP Balıkesir 38. Olağan Kongresi'nde daha öncesinden partinin birçok kademesinde görev alan Ömür Mustafa Boyuer ile yarıştı. 323 delegenin oyunu alan Erden Köybaşı, il başkanı seçilirken rakibi Ömür Mustafa Boyuer ise 267 oyda kaldı.

"YEREL SEÇİMLERDE BALIKESİR'İ ALACAĞIZ"

CHP Balıkesir İl Başkanlığı 38'nci Olağan Kongresine CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığı görevini yürüten CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yerel seçimlerin önemine değinerek, "Cumhuriyetimizin 100'ncü yılındayız ve Cumhuriyetimizle aynı yaşta olan Cumhuriyet Halk Parti'mizin de 100'ncü yılını kutluyoruz. Bizim için büyük bir onur ve biz bu davanın insanlarıyız. Nedir bu dava? Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün iki büyük eserim dediği, birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi dediği partimize ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'ne sonuna kadar sahip çıkmaktır bu dava. 14 ve 28 Mayıs'taki seçimlerde büyük emek verdik. Hepinizin emeklerine sağlık, hepinizin ellerine sağlık. Seçimlerden sonra yeni bir sürece doğru ilerliyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. 190 günden az bir sürekaldı. Onun için birlik ve beraberlik içerisinde, herkesi kucaklayarak, kimseyi ayırmadan inşallah Balıkesir'imize Büyükşehir Belediyesini kazandıracağız" diye konuştu.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.