Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Büyükşehir’den ‘kantar’ önergesinde geri adım

Büyükşehir’den ‘kantar’ önergesinde geri adım

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı birinci oturumunda Meclis gündeminde yer alan, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'nın tepki gösterdiği ve Menderes Belediyesi’nin talebi doğrultusunda; mülkiyeti İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 60 tonluk kantarın Menderes Belediyesi’ne devredilmesi önergesinde geri adım atıldı. CHP grubu, önergenin gündemden kaldırılmasını önerirken öneri oy birliğiyle kabul edildi.

  • Ege Postası
  • 08.08.2022 - 19:11

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı birinci bileşiminde Meclis gündeminde yer alan ve AK Partili isimler tarafından tepki ile karşılanan ‘kantar’ maddesi ile ilgili de kritik bir karar alındı.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Menderes Belediyesi’nin talebi doğrultusunda; mülkiyeti İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 60 tonluk kantarın Menderes Belediyesi’ne devredilmesinin gündeme gelmesine tepki göstermişti.

Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Lafa gelince "başka bir tarım mümkün", "kırsalı desteklemeliyiz" diyen CHP'li Tunç Soyer, Bayındır'ın merkezinde bulunan tek kantarı söküp götürmek istiyor. Belediyesi AK Partili diye Bayındır'ın çiftçisine zulmediyor. Ateş olsan, cürmün kadar yer yakarsın! Umarım ki, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Soyer'in çirkin siyasetine prim vermezler, bunu mecliste reddederler. Eğer aksi olursa da, Belediye Başkanımız Uğur Demirezen ile birlikte, Bayındır'a en güzelinden yeni bir kantar kazandırırız. Hemşehrilerimiz müsterih olsun” ifadelerini kullanmıştı.

KONU TATLIYA BAĞLANDI

Öte yandan; bugün gerçekleştirilen oturumda Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında görüşülmesi beklenen önergeye ilişkin CHP grubundan flaş bir hamle geldi.

CHP grubu, önergenin gündemden kaldırılmasını talep ederken öneri mecliste oybirliğiyle kabul edildi.

Alınan kararla birlikte “kantar” sorunu başlamadan rafa kaldırılmış oldu.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.