Dolar 32,2247
%0.14
Euro 34,9384
%0.27
Altın 2.418,500
%0.36
Bist-100 10.677,00
%-1.07

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bornova’da üretici kadınlara destek

Bornova’da üretici kadınlara destek

Bornova Belediyesi, kadın istihdamına katkı sağlamak ve kadınların evlerinden çıkarak sosyal hayata katılmaları amacıyla uygulamaya koyduğu destekleri sürdürüyor. Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin el emeği ürünlerinin sergileneceği satış noktası Bornova Belediyesi’nin desteğiyle Büyükpark'ta açıldı. Açılışa katılan Başkan Dr. Mustafa İduğ, belediye olarak her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, yeni satış stantlarının hayırlı olmasını diledi.

  • Ege Postası
  • 29.03.2023 - 11:39
  • Güncelleme: 29.03.2023 - 12:21

Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hürriyet Yıldız ile birlikte açılan stantları dolaşan Başkan İduğ, kadınlarla bol bol sohbet etti, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kooperatif üyelerinin el emeği ürünlerinin satışının yapıldığı stantlarda oyuncaktan takıya, hediyelik eşyadan gıdaya kadar farklı ürünler bulunuyor.

Kadınlara destek

 Kadınların istihdama katılmasının önemine değinen Başkan Mustafa İduğ, “Kooperatifimiz başarılı işler yapıyor. Burada açtığımız satış standında da lezzetli, sağlıklı ve ekonomik ürünler bulunuyor. Bu işi daha da büyütmemiz kadın istihdamı açısından önemli. Kadınların üretmesini, emeğini değerlendirerek aile bütçesine katkı sağlamasını ve kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olması için destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan İduğ’a teşekkür

Satış standında el emeği ürünlerin yanında ev yapımı gıda ürünlerinin de bulunduğunu ifade eden Hürriyet Yıldız da, “Bize her zaman destek veren ve satış noktasının açılmasında yanımızda olan Bornova Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İduğ’dur. Mustafa İduğ’a hem kendim hem de kooperatif üyesi arkadaşlarım adına çok teşekkür ederiz”dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.