Dolar 32,8309
%-0.06
Euro 35,6728
%-0.03
Altın 2.544,470
%-0.03
Bist-100 11.090,00
%-0.74

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bornova’da spora tam destek

Bornova’da spora tam destek

Spor altyapısını geliştirmeye yönelik yatırımlarını sürdüren Bornova Belediyesi, bir taraftan da amatör liglerde mücadele eden başta engelli spor kulüpleri olmak üzere tüm sporcuları destekliyor.

  • Ege Postası
  • 13.09.2022 - 09:30

Afyon’da 4-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Satranç Şampiyonası’na katılan İzmir Çağdaş Görmeyenler Spor Kulübü üyelerine gidiş gelişlerini sağlamak için araç tahsis eden Bornova Belediyesi, 24-26 Kasım tarihleri arasında işitme engelliler arasında Avrupa Şampiyonlar Ligi Voleybol Şampiyonası süresince hem konuk takımların kent içindeki transferlerini sağlayacak hem de Altındağ Atatürk Spor Kompleksi’ni ücretsiz olarak tahsis edecek.

Herkes için spor

Bornova’da yediden yetmişe herkesin spor yapabilmesi için bütün güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu anlayışla Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nu tamamladık, yüzme kurslarımız başladı. Bornova’mıza yeni fitness salonları kazandırdık. Yusuf Tırpancı Sahası ve Bornova Şehir Stadı başta olmak üzere pek çok ihtiyaç duyulan futbol sahalarını yeniledik. Yeni projelerimiz ve yenileme çalışmalarımız da devam ediyor. Bütün bu çalışmaları spor kulüplerimizle ve spor insanlarıyla sık sık görüşerek, ortak aklı kullanarak yapıyoruz” dedi.

Spora engel yok

Altındağ Atatürk Kültür Merkezi STK Yerleşkesi’nde çalışmalarını sürdüren İzmir Çağdaş Görmeyenler Spor Kulübü’ne de bu kapsamda ulaşım desteği vermelerinin önemine değinen Başkan İduğ, “Görmeyen gençlerimizin biraz da olsa hayata karışmalarına Bornova Belediyesi olarak katkı koyabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bornova Sessizler Spor Kulübü büyük bir organizasyonu ilçemize getirdi. Onlarla birlikte Türkiye’nin ve Avrupa’nın pek çok kentinden gelecek sporculara ev sahipliği yapmaktan onur duyacağız” diye konuştu.

İzmir Çağdaş Görmeyenler Derneği Başkanı Orhan Karadüz ise, “Afyon’a madalya hedefiyle gidiyoruz. Bornova Belediye Başkanımız Mustafa İduğ’un destekleriyle çalışmalarımızı daha da ileri aşamalara götürmek istiyoruz. Bornova Belediyesi’nin desteği olmazsa belki de biz turnuvalara gidemeyecektik. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Şampiyona Bornova’da olacak 

24-26 Karım tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa İşitme Engelliler Şampiyonlar Ligi (DCVL) Türkiye Temsilcisi Ertuğrul Bursa, “Bornova’da düzenlenecek müsabakalara Avrupa’dan ve Türkiye’den katılım olacak. Hem Bornova’yı, ülkemizi, Türkiye’mizi bu organizasyonda çok iyi temsil etmek için çalışıyoruz. Çok iyi bir açılış ve kapanış töreni yapmak istiyoruz. Bornova Belediyesi’ne verdiği destekler nedeniyle çok teşekkür ederiz” diye konuşurken

Bornova Sessizler Spor Kulübü Genel Sekreteri Bilgehan Balkan, “Pandemi nedeniyle ertelenen organizasyonu İzmir’e getirdiğimiz için çok mutluyuz. Tüm konuklarımıza Bornova’yı tanıtma imkanı yakalayacağız. Bornova Belediyesi’ne ve Başkanımız Mustafa İduğ’a verdiği destekler için çok teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.