Dolar 27,4377
%0.2
Euro 28,7950
%-0.74
Altın 1.612,510
%-0.93
Bist-100 8,49
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bornova Fuar'da dolu dizgin

Bornova Fuar'da dolu dizgin

Bornova Belediyesi 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer aldığı iki ayrı standıyla fark yaratıyor. Terra Madre Anadolu standında yaptığı tescilli Bornova Misket Üzümü ve Kınalı Bamyası tadımları ile dev organizasyonun lezzet durağı olan Bornova Belediyesi'nin diğer standı ise renkli ve eğlenceli etkinlikleriyle dikkat çekiyor.

  • Ege Postası
  • 06.09.2022 - 09:42

Bornova Belediyesi de 43 ülkenin katılımıyla gerçekleşen fuarda iki ayrı stantla yer aldı. Stantların biri uzun havuz kenarında bulunan “Belediyeler Sokağı”nda, bulunan standında bilim, sanat ve spor alanlarında etkinlikler yapılırken, Terra Madre kısmında ise coğrafi işaret Tescili bulunan Misket Üzümü ve bu üzümden yapılan pestili ile Kınalı Bornova Bamyası ve bamya kızartması yemekleri tanıtılıyor.

Tescilli ürünlere protokol ilgisi

Bornova Belediyesi'nin Terra Madre alanındaki standını İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay da ziyaret etti. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, tadım yaptırdığı misafirlerine ilçenin tescilli ürünleri Misket Üzümü, Bornova Bamyası ve tarımsal alanda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Renkli Etkinlikler Belediyeler Sokağı'nda

Bornova Belediyesi'nin Belediyeler Sokağı'nda yer alan standı ise birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bilim, sanat ve spor alanlarında etkinlikler yapıldığı stantta hem yetişkin hem de çocuklar için atölye çalışmaları düzenleniyor.

Bu stantta ayrıca dans gösterileri ve müzik dinletileri de gerçekleştiriliyor. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, bu stantta vatandaşla bir araya geldi, CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr, Kamil Okyay Sındır, Bornova Belediye Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Ünal ve İyi Parti Meclis Üyesi Kemal Sevinç ile birlikte pasta kesti.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.