Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bornova Belediyesi, Malatya'da çocuklar için kreş ve oyun sahası oluşturdu

Bornova Belediyesi, Malatya'da çocuklar için kreş ve oyun sahası oluşturdu

Bornova Belediyesi, Malatya Cemal Gürsel ve Çavuşoğlu Mahallelerine depremzede çocuklar için kreş ve oyun alanları inşa etti. Önümüzdeki günlerde psikologların ve sosyologların katılımıyla birlikte ailelere yönelik psikososyal destek hizmeti verileceği kaydedildi.

  • Ege Postası
  • 09.03.2023 - 16:44
  • Güncelleme: 09.03.2023 - 16:44

Çocukların içinde bulundukları olumsuz koşullardan bir anda olsa uzaklaştırmak ve çocukların oyun ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla çadır kentte oyun alanları inşa eden Bornova Belediyesi'nin, yakın zamanda psikologların ve sosyologların katılımıyla birlikte ailelere yönelik psikososyal destek hizmeti vereceği de kaydedildi. Çocuklar için inşa edilen çadır kentlerin sorumlusu olan Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü  Rasim Güneyli şunları söyledi:

“Başkanımızın talimatıyla Malatya için görevlendirildim. Cemal Gürsel Mahallesi'nde Malatya Milletvekili Veli Ağbaba destek oldu, burada yaklaşık 600 kişilik çadır kuruldu. Ve şu an tüm çadırlarımız yüzde 99 oranında dolu durumda, çocuklarımızın mağduriyetini giderebilmek adına kreş ve oyun aktivite merkezi olarak hizmet vermektedir. İzmir'den kültür müdürümüz gelerek gerekli imkanları depremzedeler için sağladı. Müzik öğretmenimizle birlikte çocuklarımızla ilgileniyoruz. Aynı zamanda çocuk parkı kurduk. Bodrum Belediyesi de günde üç öğün sıcak yemek veriyor. Genel olarak depremzede vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Başkanımız Mustafa İduğ ve milletvekilimiz Veli Ağbaba'nın talimatları doğrultusunda gerekli eksikleri belirleyerek tamamlıyoruz. Bay bayan tuvalet, lavabo toplamda 17 personelimizle sahada hizmet vermekteyiz. Vatandaşların talebine göre eksikleri tamamlamak gece gündüz çalışmaktayız. İlk etapta soba, battaniye gibi ihtiyaçlarını tamamlamak ve özellikle bakıma muhtaç bebeklerimize kıyafet vb. Tüm eksiklerini en kısa sürede tamamlamaya çalışıyoruz.”

DEPREMZEDE KADINLARIN DESTEĞİYLE AKŞAM YEMEĞİ HAZIRLANIYOR

Depremzede kadınlar, Bornova Belediyesi yemek çadırında akşam yemeği hazırlığına dayanışma ruhuyla katkı sunuyorlar. Bodrum Belediyesinin kurduğu çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan depremzede kadınlar yemek öğünlerinde belediye aşçıları ile yemek yapıyorlar. Yemek yapımında aşçılarla birlikte yemek hazırlığı yapan kadınlar, “Fazlasıyla memnun olduğumuz Bornova Belediyesine teşekkür ediyoruz. Her türlü ihtiyacımız karşılandı. A'dan Z'ye tüm eksikleri belirleyerek gece gündüz çalıştılar. Günlerdir dinlenmeden çadırları kurmaya çalıştılar. Soba, battaniye, yiyecek, gıda ve çayına kadar ellerinde bütün imkanları bize ulaştırdılar” diye konuştular.

“BORNOVA BELEDİYESİ HIZIR GİBİ YETİŞTİ”

Cemal Gürsel mahalle muhtarı Ali Doğan depremin ikinci günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile görüşmelerinin ardında Bornova Belediyesinin kendilerine Hızır gibi yetiştiğini ifade etti. Doğan şunları söyledi:

“6 Şubat’tan bugüne barınma sıkıntısı yaşayan depremzede vatandaşlara Bodrum Belediyesi ve Bornova Belediyesi Cemal Gürsel Mahallesi hızır gibi yetişti. Depremin ikinci günü Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile görüşerek Bornova Belediyesi ile gerçekleştirdiği destek ile görmüş olduğunuz alana 100 adetten fazla çadır kuruldu. Öncelikle barınma sorunumuz giderildi. Hemen akabinde Bodrum Belediyesi yemekhane kurdu ve her gün sıcak yemek servisi verdiler. Bornova Belediye Müdürü Rasim Bey çocuklarımız için park ve kreş alanlarını hayata geçirdi. Allah razı olsun deprem dolayısıyla psikolojisi sarsılan vatandaşlarımıza moral kaynağı oluştu, hayatımıza burada sürdürmeye devam edeceğiz. Geçmiş olsun Malatya.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.