Dolar 32,5111
%0.2
Euro 34,8445
%0.36
Altın 2.487,760
%1.03
Bist-100 9.540,00
%0.1

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bornova Adayı Ömer Eşki, 'Güçlü Bornova' için gençlerle yürüdü

Bornova Adayı Ömer Eşki, 'Güçlü Bornova' için gençlerle yürüdü

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, tüm Bornovalılarla buluşuyor, Güçlü Bornova için toplumun tüm kesimlerinden destek alıyor.

  • Ege Postası
  • 26.02.2024 - 13:45
  • Güncelleme: 26.02.2024 - 14:06

Bornova’nın Çamkule Mahallesinde Kars Selim Beyköylüler Derneği’ni ziyaret eden Eşki, buradan Bornova CHP İlçe Gençlik Kolları’nın düzenlediği Gençlik Yürüşü’ne katıldı.

Kalabalık partili grubun; ellerinde meşaleleriyle, alkışlar, tezahüratlar ve sloganlar eşliğinde gerçekleştirdiği yürüyüş sonunda konuşan Ömer Eşki, “Kimsenin ötekileştirilmediği, barışın eşitliğin ve özgürlüğün kenti Bornova’yı hep birlikte inşa edeceğiz. Bornova’yı sizlerle birlikte, katılımcı demokrasiyle yöneteceğiz. Mahalle meclisleri gibi katılımcı mekanizmalar oluşturacağız. Bornova’yı birlikte yöneteceğiz, hep birliktelikle güçleneceğiz” dedi.

Merkez-kenar farkı olmayacak

Bornova’da merkez ile dış mahalleler arasında hizmet açısından hiçbir fark olmayacağının altını çizen Eşki, “Söz veriyoruz evinizden çıktığınızda Bornova‘nın tertemiz ve aydınlık sokaklarında yürüyeceksiniz. Çukurları olmayan tertemiz yollarda, düzgün kaldırımlarda gezeceksiniz. Çocuklarınızla eğleneceğiniz parklarımız olacak. Bornova‘da olmak artık size de daha fazla mutluluk verecek” diye konuştu.

Sosyal destek artacak

Gelecek dönemde sosyal yardımlaşmaya ayrılacak kaynağın da artacağını ifade eden CHP’li aday, “Geçmişte büyük başarıyla uygulanan ve örnek gösterilen Dost Marketlerimizin hem sayısını hem de kapsamını ve içeriğini geliştirerek yeniden açacağız. Bornovalı burada kendi ihtiyaç duyduğu şeyleri temin edebilecek. Buna ek olarak dayanışma duygumuzu güçlendirecek,  giysi ve ev eşyası bankaları da kuracağız.  Dezavantajlı kesimleri sadece temel ihtiyaçlar çerçevesinde değil, sosyal ihtiyaçlarında da destekleyeceğiz. Belediye hizmet binalarımızı kullanarak Bornova Belediyesi kent sinemaları aracılığıyla vizyon filmlerini izleyeceğiz. Sosyalleşecekleri alanları arttıracağız” dedi.

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.