Dolar 28,9331
%0.13
Euro 31,4573
%-0.01
Altın 1.932,230
%0.42
Bist-100 8,06
%0.38

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Başkan Tugay'dan 'adaylık' açıklaması: 'Soyer devam etmeyecekse... '

Başkan Tugay'dan 'adaylık' açıklaması: 'Soyer devam etmeyecekse... '

İzmir'in tek değişimci belediye başkanı olan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, ‘Büyükşehir için size teklif gelmesi durumunda tavrınız ne olur?’ sorusuna, "İzmir’de bir başkanımız var. Onun devam edip etmeyeceği kararı hem kendisi hem de partimiz tarafından verilmesi lazım. Devam etmeyecekse o zaman adaylar arasında adım geçiyorsa ben de şehrimize neler yapacağımız, neler vaat edeceğimizi söyleyebilirim. Karar partimizindir” dedi. 

  • Ege Postası
  • 21.11.2023 - 11:30
  • Güncelleme: 21.11.2023 - 11:44

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, katıldığı bir canlı yayında yerel mseçime ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İzmir'in tek değişimci belediye başkanı olan Tugay, ‘Büyükşehir için size teklif gelmesi durumunda tavrınız ne olur?’ sorusuna verdiği yanıt dikkat çekti. 

"KARAR PARTİMİZİNDİR" 

Tugay açıklamasında, "Değişim tartışmalarının olduğu kurultay sürecinde hiç kimseyle hiçbir şeyin pazarlığını yapmadım. Böyle bir taahhütte de bulunulmadı. Asla böyle bir şey yok. Karşıyaka’da belediye başkanlığımın devamı için de kimse bana söz vermedi. İçinde bulunduğumuz süreçte bazı partililerimizin İzmir’de büyükşehirle ilgili beni uygun gördüklerine dair teveccühlerini duyuyorum ve bundan da gurur duyuyorum. Böyle bir görev, değerli bir görev… İzmir’in hemen her yerinde yaşamış, ayağımın basmadığı yerin olmadığı bir şehirdir. Büyük bir onur olur. Ancak böyle bir çalışma içinde değilim. İzmir’de bir başkanımız var. Onun devam edip etmeyeceği kararı hem kendisi hem de partimiz tarafından verilmesi lazım. Devam etmeyecekse o zaman adaylar arasında adım geçiyorsa ben de şehrimize neler yapacağımız, neler vaat edeceğimizi söyleyebilirim. Karar partimizindir” dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.