Dolar 33,0878
%0.29
Euro 36,0414
%0.13
Altın 2.598,270
%1.11
Bist-100 11.161,00
%0.87

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Başkan Kınay SMA hastası Gülsima bebek için koştu

Başkan Kınay SMA hastası Gülsima bebek için koştu

Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Bağımsızlık Koşusu’na katıldı. Koşuda sporcularla birlikte ter döken ve 1.5 yaşındaki SMA Hastası Gülsima'ya destek çağrısını yineleyen Başkan Kınay, “105 yıl önce Samsun'da yakılan tam bağımsızlık ateşinin aydınlığını Karabağlar'dan İzmir'e, İzmir'den tüm Türkiye'ye yayacağız. Bu coşkuyu gelecek yıl 58 mahallemizin tamamında yaşatacağımıza söz veriyorum” dedi.

  • Ege Postası
  • 20.05.2024 - 15:14
  • Güncelleme: 20.05.2024 - 15:37

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 105 yıl önce Samsun'a ayak basarak ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmasının yıldönümü, Karabağlar Belediyesi tarafından özel etkinliklerle kutlandı. Bu kapsamda 8.'si düzenlenen Bağımsızlık Koşusu'na 1100 atlet katıldı. Sporcular Üçkuyular Fahrettin Altay Metro çıkışından 100. Yıl Uğur Mumcu Parkı'na kadar koştu. Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay da koşuya katılarak, Karabağlar'da yaşayan SMA Hastası Gülsima bebeğin valilik onaylı kampanyasına destek olmak için ter döktü.

Dereceye girenlere ödüllerini verdi

100. Yıl Uğur Mumcu Parkı'nda sona eren koşunun ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. Farklı braşlarda 1. olanlara yarım, 2. ve 3. olanlara da çeyrek altın verildi.
Başkan Kınay ödül töreninde yaptığı konuşmada, yaptığı konuşmada, katılan ve destek veren herkese teşekkür ederek, “Bu anlamlı günde Gülsima için de koştum. 1.5 yaşındaki bebeğimizin ailesi de burada. Sağlık politikaları gücümüzü aşan konular ama kimse Karabağlar'daki dayanışmamamızı aşamaz. Karabağlar'dan tüm Türkiye'ye çağrımızı bir kez daha yinileyirozu. Sadece Gülsima'nın değil tüm çocuklarımızın, gençlerimizin sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşaması için bizler el ele omuz omuza vermeliyiz. Bir kez daha herkesi bu sürece katkı vermeye, damlaya olmaya çağırıyorum” dedi.

“Sizlerle bir arada olmayı 19 Mayıs'ta başlatılan  mücadeleye borçluyum”

19 Mayıs'ın, ulusal bağımsızlığın, çağdaşlığın, aydınlığın, kurtuluş mücadelesinin meşalesinin Kurucu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından yakıldığı gün olduğunu vurgulayan Başkan Kınay, şunları söyledi:

“19 Mayıs çocuklarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla, emekçilerimizle bir arada, aydınlık bir ülkenin yolunda omuz omuza yürümemizin başlangıç günü. Bir kadın belediye başkanı olarak burada, sizlerle bir arada olmayı, 19 Mayıs'ta başlatılan o mücadeleye borçluyum. Tam bağımsız, çağdaş, aydınlık, laik, özgür, eşit bir ülkede yaşayabilmek için ödenen bedelleri hiç unutmadan, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe uzanacağız. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının izinden, Cumhuriyetimizin bağımsızlık yolcuğundan hiç vazgeçmeyecek ve 19 Mayıs meşalesinin aydınlığını İzmir'den tüm Türkiye'ye yayacağız”

 Musa Göçmen ve Senforock konseriyle coştular

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs programı kapsamında 100. Yıl Uğur Mumcu Parkı, Musa Göçmen ve Senforock Konseri'ne ev sahipliği yaptı. Etkinlik öncesi alanı dolduran coşkulu kitleye seslenen Başkan Kınay, “Karabağlar Ailem!.. Biliyoruz ki sarı saçlı, mavi gözlü bizi izliyor. Bizler onun gözleriyle, onun baktığı yerde, onun yolunda yürüyenleriz. Bugün sadece 19 Mayıs'ı kutlamıyoruz. Tam bağımsızlık ateşimizin meşalesini yakan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, 23 Nisan'ı, 30 Ağustos'u, bağımsız, eşit, adil, özgür, çağdaş, laik bir ülkede, burada olmamızı sağlayan o büyük başlangıcı kutluyoruz. 19 mayıs meşalesinin, o ödenen büyük bedellerin, yolundan asla vazgeçmeyenlerin sayesinde bir aradayız. Bunu unutanlara tekrar tekrar hatırlatıyoruz. Biliyorum ki her biriniz sarı saçlının, mavi gözlünün gözleriyle bakıyorsunuz. Bizler de Karabağlar'da, İzmir'de O'nun Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlere, çocuklarımıza sahip çıkacağız. Geçmişimizden, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe uzanacağız. Bu yolu hep birlikte büyüterek, güçlenerek devam edeceğiz” dedi.

Başkan Kınay, gelecek yıl 19 Mayıs coşkusunun Karabağlar'ın 58 mahallesinde, farklı etkinlikle yaşatılacağını da vurguladı.

Başkan Kınay'ın konuşmasının ardından seyirciler Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu. Daha sonra ağırlığını gençlerin oluşturduğu kitle, “Musa Göçmen ve Senforock” konseriyle doyasıya eğlendi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.