Dolar 32,8664
%0.17
Euro 35,2612
%0.15
Altın 2.492,100
%0.09
Bist-100 10.740,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Başkan Karakayalı ihale süreçlerinden yakındı

Başkan Karakayalı ihale süreçlerinden yakındı

Kemalpaşa Belediyesi tarafından şubat ayında gerçekleştirilen ihalelerin sonuçsuz kalması nedeniyle Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı büyük zaman kaybı yaşadıkları belitti.

  • Ege Postası
  • 23.03.2023 - 16:13
  • Güncelleme: 23.03.2023 - 16:37

Kemalpaşa Belediyesi tarafından Armutlu Mahallesinde yapımı planlanan kreş ve pazaryeri için 24 Şubat tarihinde çıkılan ihaleler sonuçsuz kaldı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın ilçeye dördüncüsünü kazandırmayı planladığı Armutlu Gündüz Bakım Evi(Kreş) yapım ihalesine hiçbir firma katılmazken, aynı tarihte gerçekleştirilen Armutlu Pazaryeri yapım ihalesi ise, katılan 4 firmanın teklifleri yaklaşık maliyetin çok üzerinde kalması sebebiyle iptal edildi.

"ZAMAN KAYBI YAŞIYOUZ"

Son dönemde ihaleleri sonuçlandırma sürecinde mağduriyet yaşadıklarını ifade eden Başkan Rıdvan Karakayalı, ‘’ Hedeflediğimiz bir hizmet ile ilgili tüm planlamalarımızı ve kaynağımızı oluşturup ihale sürecini başlatıyoruz ancak ihalelere katılan olmaması, maliyeti aşan teklifler gibi sorunlar yüzünden önemli zaman kaybı yaşıyoruz. Geçtiğimiz aylarda çalışmaların başladığı Atatürk Anı Evi projesi ancak 4. ihalede sonuca ulaştı. Bu sürecin bize etkisi zaman kaybı olarak en az 300 gün. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum, mal ve hizmetlerdeki fiyat dengesizliği iş üretmeyi neredeyse olanaksız kılıyor. Ne olursa olsun vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için azimle mücadelemizi sürdürüyoruz ancak yaşanan aksaklıklar bizim de elimizde olmayan sebepler. Vatandaşlarımızı bu konu hakkında bilgilendirme ihtiyacı hissettik.’’ ifadelerini kullandı. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.