Dolar 27,4195
%1.92
Euro 28,9146
%1.73
Altın 1.654,800
%2.06
Bist-100 8,28
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bakan Kurum'dan 'asbestli gemi' açıklaması: Herhangi bir tehlike olursa geri gönderilecek!

Bakan Kurum'dan 'asbestli gemi' açıklaması: Herhangi bir tehlike olursa geri gönderilecek!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İzmir'in Aliağa ilçesinde sökümü için izin verilen 'NAe Sao Paulo' adlı savaş gemisinin 900 ton asbest barındırdığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Bakan Kurum "Gemide iddia edildiği gibi 900 ton değil, 9,6 ton asbest yükü bulunmaktadır" dedi. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarının altını çizen Kurum, "Tehlikeli herhangi bir olumsuzluk söz konusu olursa gemi, hiçbir tereddüte yol açmadan aynı şekilde geri gönderilecektir" diye ekledi.

  • Ege Postası
  • 18.07.2022 - 15:01

EGEPOSTASI - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın, Brezilya donanmasına ait 'NAe Sao Paulo' adlı savaş gemisinin İzmir'in Aliağa ilçesinde sökümü için Sök Denizcilik adlı firmaya 30 Mayıs 2022'de izin verdiği ortaya çıkmıştı. Gemide 900 tondan fazla asbest olduğu iddiaları ise büyük tartışma konusu olmuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat Kurum, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Bakan Kurum, açıklamasını sosyal medya hesabından “Milletimizin içi rahat olsun. Bugüne kadar olduğu gibi; bundan sonra da vatandaşımızın sağlığını tehlikeye sokacak, çevreye zarar verecek hiçbir girişime asla müsaade etmeyeceğiz!” notuyla paylaştı.

Öte yandan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Bakan Kurum'un açıklamasını "İzmirlilerin bilgisine…" notuyla paylaştı. 

Bakan Kurum’un açıklaması şu şekilde:

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.