Dolar 28,8842
%0.01
Euro 31,2229
%0.03
Altın 1.877,010
%0.12
Bist-100 8,06
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bakan Kurum'dan Ankapark açıklaması

Bakan Kurum'dan Ankapark açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AnkaPark hakkında, "Meselenin birileri tarafından bir siyaset malzemesi olarak kullanıldığına da üzülerek şahit oluyoruz" dedi

  • Ege Postası
  • 27.07.2022 - 13:20

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AnkaPark tartışması hakkında, "Ankara'nın göbeğinde bulunan bu mekânın çürümesine, metruk bir hale dönüşmesine göz yummanızı anlayamayız" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çankaya İleri Mahallesi'nde yapılacak konutların temel atma törenine katıldı.

Bakan Kurum, ANKAPARK ile ilgili, "Biz hep şunu söyledik; "Ortada bir sorun var, bir yatırım var ve maalesef kaderine terk edilmiş durumda. Bu sorun milletin faydasına çözülmeli" dedik. "Bu yatırım nasıl en verimli şekilde milletimizin lehine değerlendirilebilir" dedik. Fakat bu meselenin birileri tarafından bir siyaset malzemesi olarak kullanıldığına da üzülerek şahit oluyoruz. Projeyi eleştirebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz. Projeyle ilgili hatalar bulabilirsiniz. Eksiklikler bulabilirsiniz. Bunların hepsini anlayabiliriz. Ancak Ankara'nın göbeğinde bulunan bu mekânın çürümesine, metruk bir hale dönüşmesine göz yummanızı anlayamayız" dedi.

Sosyal konut projeleri hakkında bilgi veren Bakan Kurum, "İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibariyle, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatacağız" diye konuştu.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.