Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Ali Fuat Erden semt merkezi de açılıyor

Ali Fuat Erden semt merkezi de açılıyor

Karabağlar Belediyesi'nin sosyoekonomik koşullar nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan kadınları yaşamın içine katmak ve onların meslek-hobi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla yaptığı semt merkezlerinin sayısı hızla artıyor. Bu kapsamda Ali Fuat Erden Mahallesi Semt Merkezi, 14 Ekim Perşembe günü hizmete girecek.

  • Ege Postası
  • 11.10.2021 - 11:33

Ali Fuat Erden Semt Merkezi'nde dikiş, el sanatları ve okuma-yazma kurslarının verileceği toplam 3 sınıf bulunuyor. Ayrıca anneleriyle semt merkezine gelecek çocuklar için 1 adet oyun odası yer alıyor. Ali Fuat Erden Semt Merkezi ilçede bulunan diğer semt merkezleri gibi haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde açık kalacak

Hedef tüm mahalleler

Göreve geldiğinde 4 olan semt merkezi sayısının Ali Fuat Erden'le birlikte 17'ye ulaştığını vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Hizmetleri vatandaşlarımızın ayağına götürmek ve özellikle kadınlarımızın toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle semt merkezlerini çok önemsiyoruz. Hedefimiz ilçemizin tüm mahallelerine bu merkezlerden kazandırmak. Yakında zamanda açılacak olanlarla birlikte bu sayı 20'yi geçecek” dedi.

Karabağlar Belediyesi'ne ait Adnan Süvari, Aşık Veysel, Aydın, Barış, Özgür, Cennetçeşme, Esendere, Eskiizmir, Kazım Karabekir, Limontepe, Nokta, Refet Bele, Şehit Gürcan Ulucan (Mimkent) ve Nazım Hikmet Kurs Merkezi'nde eğitimler şu anda devam ediyor.

Ali Fuat Erden Semt Merkezi, 9801 Sokak No:13 adresinde hizmet verecek. Merkez 14 Ekim Perşembe günü saat 11.00'de açılacak.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.