Dolar 31,0391
%0.17
Euro 33,6226
%-0.05
Altın 2.032,380
%0.76
Bist-100 9,37
%0.29

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Aksoy’dan ‘ısmarlama dosya’ iddiası ‘adaylık’ açıklaması

Aksoy’dan ‘ısmarlama dosya’ iddiası ‘adaylık’ açıklaması

Son dönemde art arda yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bugün katıldığı bir canlı yayında çarpıcı bir iddiayı daha gündeme getirdi. Aksoy, makama dönmemesi için belediyede ısmarlama dosya hazırla atıldığını iddia etti ve “Benim makama geçmemem için belediyede ısmarlama dosya hazırlıyorlar. O ısmarlama olan dosyalar da benim makama geçmeme engel değildir. Ben o makama geçeceğim ve önümüzdeki dönem tekrar aday olacağım” dedi.

  • Ege Postası
  • 29.04.2022 - 16:45

EGEPOSTASI- Kasım 2020’de Menemen Belediyesi’ne yönelik yürütülen “zimmet ve irtikap” iddialarıyla tutuklanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında ise tahliye edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yaptığı açıklamaların yankıları devam ediyor. 

Aksoy, art arda yaptığı açıklamalarda tutuklanma süreci ve CHP’li bazı vekillere ilişkin flaş iddialar ortaya atan Aksoy, yönelik operasyon ve hakkında hazırlanan dosyalara ilişkin aralarından CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in de bulunduğu CHP’li bazı isimleri işaret etmiş ardından Menemen’deki milyarlarca liralık Seyrek arazisine ilişkin CHP Genel Başkanı Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan hakkındaki ve o dönem ilçeye gelen 3 CHP'li Milletvekilinin kendisine sahte evrak imzalattığı iddiasını da gündeme getirmişti.

Aksoy son olarak TR35 ekranlarında katıldığı gündem Özel programında makama dönüşünün engellenmesine ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

Aksoy, hakkında ‘ısmarlama dosya’ hazırlatıldığını ifade etti ve şunları söyledi; “Şimdi benim makama geçmemem için belediyede ısmarlama dosya hazırlıyorlar. O ısmarlama olan dosyalar da benim makama geçmeme engel değildir. Ben o makama geçeceğim ve önümüzdeki dönem tekrar aday olacağım. Mücadelemi sürdüreceğim ve makamıma döneceğim.”
 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.