Dolar 32,7114
%1.36
Euro 34,9621
%0.17
Altın 2.441,880
%2.13
Bist-100 10.542,00
%1.45

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Akşener masada neler yaşandığını açıkladı

Akşener masada neler yaşandığını açıkladı

Gazeteci Candaş Tolga Işık, İYİ Parti lideri Meral Akşener'le görüştüğünü belirtti. Akşener'in 2 Mart'ta gerilim yaşanan toplantıya ilişkin olarak, "İsterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim' dedim, Kılıçdaroğlu bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı" dediği aktarıldı.

  • Ege Postası
  • 05.03.2023 - 16:39
  • Güncelleme: 05.03.2023 - 22:25

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in masadan kalmasının ardından siyasi hareketlilik sürüyor. Akşener geçen günlerde, 6'lı Masanın 12'nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı. 

Akşener, sert sözlerle uzlaşmayı reddettiği 6'lı Masa toplantısı sonrası gazeteci Candaş Tolga Işık'a konuştu.

Mutabakat metnini DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın araya girmesiyle imzaladığını söyleyen Akşener, "Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey'in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince, 'Bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor' dedim" diye konuştu.

Gazeteci Candaş Tolga Işık'ın paylaşımı şöyle oldu:

"Az önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le konuştum. Son 6'lı Masa toplantısında yaşananları sordum, anlattı:

O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cumhurbaşkanı adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk.

Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey'in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince, 'Bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor' dedim. 'Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim' dedim. Sayın Kılıçdaroğlu kabul etmedi, bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de partime sormadan böyle bir karar veremem dedim.

'Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz' deyince 'ben masadan kalkayım o halde' dedim. Siz bilirsiniz dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı' dedi." (Cumhuriyet)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.