Dolar 33,0271
%0.62
Euro 36,0146
%0.48
Altın 2.563,030
%0.53
Bist-100 11.065,00
%0.37

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili başkan, gösterilen adayı desteklemeyeceklerini duyurdu

AK Partili başkan, gösterilen adayı desteklemeyeceklerini duyurdu

Sinop’un Gerze ilçesinde AK Parti’den Hüseyin Yüksek'in Belediye Başkan adayı gösterilmesinin ardından; AK Parti’li Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, AK Parti belediye meclis üyeleri ve aday adayları ortak açıklama yaparak Yüksek'i desteklemeyeceklerini açıkladı. AK PartiGerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, “Zira partimizden belediye başkan aday adayı dahi olmayan, milletvekilimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri hakkında ağıza alınmayacak sözler sarf eden ve partimizde aldığı görevleri tamamlayamayan bir kişinin Gerze’ye dikte edilmesini kabul etmek mümkün değildir. Bu durum 2019 seçimlerinden bugüne dek canını dişine takarak çalışarak partimize hizmet eden ve partimize gönül veren tüm dava arkadaşlarımıza yapılmış bir hakarettir" dedi.

  • Ege Postası
  • 11.02.2024 - 14:56
  • Güncelleme: 11.02.2024 - 15:38

Bağımsız aday Hüseyin Yüksek'in Gerze AK Parti’den aday gösterilmesinin ardından; AK Parti Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, AK Parti'li belediye meclis üyeleri ve aday adayları ortak açıklama yaptı, 31 Mart yerel seçimlerinde mevcut adayı desteklememe kararı aldı.

“Mevcut adayı 31 Mart seçimlerinde desteklemeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz”

Basın bildirisini okuyan AK Parti Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy şunları söyledi:

 "AK Parti'mize gönül vermiş değerli partililerimiz, sayın basın nensupları. Bizler Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Bakanı Aday Adayları olarak bugüne dek partimiz adına üzerimize düşen tüm görevleri canla başla yerine getirdik. Sizlerin de desteği ile Gerze’mizde 40 yıl sonra belediyemizi kazandık. Cumhurbaşkanımızın ve parti tüzüğümüzün ilkeleri doğrultusunda inandığımız değerlerden vazgeçmedik. Ancak bugün AK Parti Gerze İlçe Teşkilatının geldiği durum içler acısıdır. Zira partimizden belediye başkan aday adayı dahi olmayan, milletvekilimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri hakkında ağıza alınmayacak sözler sarf eden ve partimizde aldığı görevleri tamamlayamayan bir kişinin Gerze’ye dikte edilmesini kabul etmek mümkün değildir. Bu durum 2019 seçimlerinden bugüne dek canını dişine takarak çalışarak partimize hizmet eden ve partimize gönül veren tüm dava arkadaşlarımıza yapılmış bir hakarettir. Bu nedenlerle, göstermelik anket oyunları ile yaratılan algı ve hesaplar ile genel merkezimize aldırılan bu karar vicdanları rahatsız ettiğinden, mevcut adayı 31 Mart seçimlerinde desteklemeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.