Dolar 33,0786
%0.04
Euro 36,1425
%-0.15
Altın 2.597,690
%-0.63
Bist-100 11.139,00
%0.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili Saygılı’dan 19 Mayıs mesajı: Gençliğimiz ümidimizdir!

AK Partili Saygılı’dan 19 Mayıs mesajı: Gençliğimiz ümidimizdir!

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  • Ege Postası
  • 19.05.2024 - 09:29
  • Güncelleme: 19.05.2024 - 21:33

105 yıl önce yakılan bağımsızlık ateşinin sönmediğine vurgu yapan Başkan Saygılı; “O gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’da yaktığı ateş ve tüm Anadolu’yu saran o bağımsızlık ruhu, Cumhuriyet’e giden yolu açmıştır. Bu tarihi ve kazanımlarını muhafaza ederek ileriye taşıyacak olan da gençlerimizdir, gelecek nesillerdir. Gençliğimiz ümidimizdir. Onların Türkiye Cumhuriyeti’nin birer neferi ve değerlerimizi ileriye taşıyacak birer rehber olabilmeleri için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.  

O kahramanlar da gençti…

Milli mücadelenin, yokluklar içinde cepheye koşan gençlerin büyük yürekleriyle verildiğine dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, sözlerini şöyle sürdürdü; “O kahramanlar da gencecikti. 19 Mayıs’ta yakılan meşaleyi ellerine alarak imkansızın nasıl mümkün olabildiğini gösterdiler. Bir bağımsızlık destanının sadece silahla, topla tüfekle değil; yüzyıllar geçse de unutulmayacak bir yüreklilikle, yazılabileceğini gösterdiler. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu cesur yürek kahramanlar, emperyalizmin insafına teslim olmayarak, boyun eğmeyerek bize ebediyete kadar gurur, cesaret ve özenle taşıyacağımız bir emanet bıraktılar. Bu toprakların her bir karışına sahip çıkmak, Cumhuriyeti ilelebet korumak önce bizlerin ve geleceğin bireyleri gençlerimizin görevidir.” 

İzin vermedik, vermeyiz…

“Gençliğin; o sabra ve sebata sahip, milli ve manevi duyguları har daim diri, bilgili, dirayetli ve donanımlı bireyler olarak geleceklerine adım atmaları için çalışıyoruz.”  diyen Başkan Bilal Saygılı, mesajını şu ifadelerle sonlandırdı; “Bu aziz vatanı ve böylesi bir bağımsızlık mücadelesini ayakları altına alarak menfur emeller taşıyanlara bugüne kadar geçit vermedik, vermeyiz. ‘Türkiye Yüzyılı’nın önüne geçmek isteyenler, sinsi pazarlıklar ve tezgahlarla ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ hedefimize ket vurmaya çalışanlar, dün olduğu gibi bugün de layığı olduğu cevabı alacaktır. Gençliğimiz ümidimizdir. Onları uyuşturmaya, tarihinden ve öz değerlerinden uzaklaştırmaya çalışanlarla mücadelemiz sürecek. Onların Türkiye Cumhuriyeti’nin birer neferi ve değerlerimizi ileriye taşıyacak birer rehber, birer kahraman olabilmelerinin en büyük itici gücü olmak vazifemizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin bayramlarını tebrik ediyorum. Başta Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle yad ediyorum. Unutulmasın ki; 19 Mayıs 1919’un ilhamı yaşıyor ve yaşamaya devam edecek.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.