Dolar 32,2247
%0.14
Euro 34,9384
%0.27
Altın 2.418,500
%0.36
Bist-100 10.677,00
%-1.07

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili Kaya'dan Balçova arsa mağdurları için rest: Çözemiyorsanız devreden çıkın!

AK Partili Kaya'dan Balçova arsa mağdurları için rest: Çözemiyorsanız devreden çıkın!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Balçova arsa mağdurlarının sorunun çözümüne ilişkin yaptığı açıklamada, "29 Kasım 2023 tarihine kadar sürecek İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi oturumlarında konunun gündeme getirilerek, Balçova Arsa Mağduru olan tüm hemşehrilerimizin sorunlarının çözüldüğü bir formülün ortaya konulmaması halinde, CHP'li İzmir Büyükşehir'in devreden çıkarak 25 yıldır bekleyen vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için konuyu Bakanlığımıza devretmesini bekliyoruz" dedi.

  • Ege Postası
  • 15.11.2023 - 13:13
  • Güncelleme: 15.11.2023 - 14:41

EGEPOSTASI- AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Balçova arsa mağdurlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

AK Partili Kaya, konunun İzmir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısında gündeme gelmesini ve sorunun çözülememesi durumunda Bakanlığa devredilmesi gerektiğini belirtti. 

AK Partili Kaya'nın açıklaması şu şekilde;

"Bilindiği gibi, CHP'nin ihmali ve umursamazlığı yüzünden, İzmir'in kronikleşen sorunlarından birisi haline gelmiş olan bir konuyu geçtiğimiz aylarda gündeme getirmiş ve sorunun çözümü için start vermiştik. 

Balçova Arsa Mağdurları olarak bilinen ve binlerce hemşehrimizi ilgilendiren sorunun sebebi, CHP'li yerel yönetimlerin umursamazlığı ve kendi iç çatışmalarıdır.

Biz konuyu gündeme getirene kadar tek bir adım atmamışlar, vatandaşın feryatlarına hep kulak tıkamışlardı. 

Bu önemli sorunu Bakanlık eliyle çözme noktasındaki çalışmamıza start verdikten hemen sonra, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi apar topar bir toplantı tertip etmişti. 

Bu toplantıda da yıllardır olduğu gibi "iradelerini çantada keklik gördükleri" hemşehrilerimize sözler verdiler, sorunu Temmuz veya Ağustos ayında çözeceklerini dile getirdiler. 

CHP'li Büyükşehir'in bu hamlesinden sonra, çözümde bir karışıklık yaratmamak ve ikilik oluşturmamak için çalışmalarımızı dondurarak kendilerine 1 Ekim'e kadar süre vermiştik. 

Ayrıca bu konunun siyaset üstü tutulmasını gerektiğinin bilincinde olarak, Balçova Arsa Mağduru olan tüm hemşehrilerimizin sorunlarının çözümü noktasında, ilgili Bakanlıklar eliyle desteğe hazır olduğumuzu ifade etmiştik.

Ekim geçti, Kasım ortalandı hala bir çözüm olmadı. 

Bırakın çözümü, konu meclis gündeminde bile konuşulmadı, vatandaşlarımıza bir açıklama yapılmadı. 

29 Kasım 2023 tarihine kadar sürecek İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi oturumlarında konunun gündeme getirilerek, Balçova Arsa Mağduru olan tüm hemşehrilerimizin sorunlarının çözüldüğü bir formülün ortaya konulmaması halinde, CHP'li İzmir Büyükşehir'in devreden çıkarak 25 yıldır bekleyen vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için konuyu Bakanlığımıza devretmesini bekliyoruz. 

Yapamayacağınız belli, vatandaşlarımızı oyalamayın ve devredin. 

Siz çözemiyorsunuz, bırakın Bakanlık eliyle biz çözelim."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.