Dolar 27,4243
%1.93
Euro 28,9406
%1.83
Altın 1.653,740
%2
Bist-100 8,26
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili Çankırı’dan Seferihisar’a ziyaret

AK Partili Çankırı’dan Seferihisar’a ziyaret

AK Parti İzmir Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Seferihisar’a gitti.

  • Ege Postası
  • 20.10.2021 - 12:19

Sanayi esnafı ziyareti ile başlayan programda MilletvekiliBölünmez Çankırı'ya AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, İl Başkan Danışmanı Hayrettin Uçak, İl Başkan Yardımcısı Yusuf Gültekin, Seferihisar Koordinatörü Ferhan Eroğlu, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Serdal Yersel başta olmak üzere AK Parti Seferihisar Teşkilatı eşlik etti.

SANAYİ ESNAFI İLE KAHVALTIDA BULUŞTULAR

Seferihisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Rüştü Çelikgil ve Seferihisar Sanayi Sitesi Başkanı Ayhan Çengeler ile birlikte sanayi esnafıyla kahvaltıda buluşan AK Parti İzmir MilletvekiliCeyda Bölünmez Çankırı, sanayideki her bir dükkâna girerek sanayi esnafının tüm taleplerini tek tek dinledi.Daha önceki ilçe ziyaretinde, Seferihisar Sanayi Sitesi’nin en önemli sorunu olarak Seferihisar Sanayi Sitesi Kavşağı’nın düzenlenmesi talebinin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması sanayi esnafının yüzünü güldürdü.

Esnafın istek, şikâyet ve önerilerini çözüme kavuşturmak için çalışmalara aralıksız devam edeceklerini dile getiren Bölünmez Çankırı, ‘‘Buradaki esnaflarımızın gözünde bizlere olan inancı bir kez daha gördük. Seferihisar’ın geçiş hattı tamamen yenilendi. Özellikle sanayi esnafının önceki ziyaretimizde talebi olan Sanayi Sitesi Kavşağı’nda yapılan çalışmalarda, cepli kavşak ve sinyalizasyonu ile bölgenin sıkıntısı giderildi. Bu sayede olası kazaların da önüne geçilmiş oldu. Hemşehrilerimizin yüzünü kara çıkartmamak adına daha çok çalışacağız. Yaşanan her türlü sıkıntı ve sorunları düzeltecek olan yine AK Parti’dir. Dile getirilen temenni ve istekleri yerine getirmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçirdiğimiz en zor günlerde dahi esnaflarımızın yanında olup onlarla dertleşmek bizlere de güç kaynağı ve motivasyon oluyor’’ ifadelerini kullandı.

ÖZEL GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİLER

Çankırı ve Aydın Seferihisar ziyaretlerinde, Seferihisar’ın ilk 23 yaş üstü özel eğitim kurs merkezi olan Seferihisar Atatürk Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Özel Eğitim Kurs Merkezi'ni de ziyaret etti. Özel gençler ve aileleriyle bir araya gelen Miletvekili Çankırı kurs merkezi yönetimi ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Kurs Merkezi’nde incelemeler yapan Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile görüşen kursiyer velisi emekli öğretmen Nergis Sözen “Ben 60 yaşındayım oğlum otizmli, milletvekillerimizin bizi ve çocuklarımızı ziyaret etmeleri kadar güzel hiçbir şey yok. Elinizi lütfen hiçbir zaman üzerimizden çekmeyin. Sizlere canı gönülden teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kurs merkezi yönetimi ve öğretmenlerine teşekkür eden Çankırı, Özel Eğitim Kurs Merkezi'ndeki özenli çalışmaları görmekten duyduğu memnuniyeti “Seferihisar’da böyle bir merkezin varlığı, çocuklarımızın ve sizlerin memnuniyeti bizim için çok önemli. Çünkü her annenin arzusu çocuklarının mutlu olmasıdır. Kullanılmayan malzemelerden muhteşem ürünler ortaya çıkaran özel çocuklarımızın tüm gereksinimlerinin Kaymakamlığımızca karşılanıyor. İnşallah bu güzel proje diğer ilçelerimize de örnek olur” sözleriyle ifade etti.

Aileleri tek tek dinleyen Çankırı’ya özel gençler tarafından bir sürpriz yapıldı. El emekleriyle ürettikleri ürünlerden Çankırı’ya hediye eden gençlerin bir de özel ricası oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiklerini ifade eden gençlerden Kadir Bayraktar Milletvekili Bölünmez Çankırı’dan Cumhurbaşkanı’na özel olarak yaptığı tespihi kendisine iletmelerini rica etti. Ceren Altınöz ise Emine Erdoğan Hanımefendi için tasarlamış olduğu kolyeyi, iletilmek üzere Ceyda Bölünmez Çankırı’ya emanet etti.

SEFERİHİSAR’IN MAKUS TALİHİ KÖTÜ YÖNETİM

Seferihisar’a yaptıkları ziyaretlerde, CHP'li belediyeye yönelik şikayetlerle karşılaştıklarını aktaran Bölünmez Çankırı sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘İzmir Büyükşehir Belediyesi Seferihisar’da vatandaşların adeta huzurunu kaçırmak için Seferihisar Belediyesi ile rekabet halinde. Büyükşehir tarafındanyaz aylarına girerken Sığacık’ta bir sahil düzenlemesi başlatıldı. Zamanlamasının yanlış olduğu her platformdan söylendiği halde, turizm sezonu başlarken göz göre göre esnafımız tozun toprağın içine mahkûm edildi. Sadece Sığacık değil, ilçenin her yerinde yollar bozuk.Seferihisar’da sokakaralarındaki çukurlar ilçe sakinlerinin tepkilerini çekiyor. En sık kullanılan yollarda çukurlar var. Birinden kaçsanız, birine düşüyorsunuz.Soyer’in Seferihisar’ı alelacele ettiği ziyaretlerde kötü görüntüleri engellemek adına yapılan çalışmalar vatandaşları iyiden iyiye sıkıntıya sokuyor. Özellikle engelli vatandaşlarımız bu durumdan oldukça muzdarip. Bırakın sokakta tekerlekli sandalye ile gezmeyi evlerinin önüne dahi rahatça çıkamayacak vaziyette olduklarını ifade ediyorlar.

İzmir’in CHP’li Büyükşehir ve ilçe belediyelerince kaderine terk edildiğine, bizler de sokakta gezdiğimizde ve hemşehrilerimizin isyanıyla şahit oluyoruz. İzmir’in ve Seferihisar’ın birikmiş sorunlarını, 2024’te AK Belediyecilikle tanıştırıp, bir bir biz çözeceğiz inşallah.’’

MUHTARLAR VE YEREL BASIN UNUTULMADI

Ziyaretlerine Turabiye Mahallesi Muhtarlığı ile devam eden Çankırı ve Aydın Muhtar Hüseyin Göztepe’den mahallenin istek ve ihtiyaçlarını öğrenip mahalle hakkında bilgi aldılar. Vekil Çankırı Muhtar Göztepe’nin 19 Ekim’in Muhtarlar Gününü de bir gün öncesinden ilk kutlayan oldu.

Son olarak yerel basını da unutmayan Milletvekili Çankırı ve Başkan Aydın Gazete Seferihisar’ı ziyaret etti. Basın mensubu Dilek Gürbüz ile Seferihisar hakkında sohbet eden Çankırı ve Aydın yerel basının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Bölünmez Çankırı Seferihisar’daki tüm yerel basına çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.